MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Coraz mocniejsza pozycja polskiej uczelni w światowej edukacji menedżerskiej. Opublikowany 20 października tegoroczny ranking Financial Times studiów Executive MBA winduje polski program Akademii Leona Koźmińskiego najwyżej w historii – na 45. miejsce w świecie. Wśród stu najlepszych programów jest tylko jeden z Polski. Nie jest zaskoczeniem, że najwięcej, bo aż 36 uczelni pochodzi z USA, bowiem to tam narodził się program MBA i stamtąd ruszył na podbój świata. Jak pokazuje obecność w rankingu aż 11 uczelni chińskich, rosnące gospodarki potrzebują menedżerów z wysokimi kwalifikacjami i z tytułem MBA.

W Polsce ten tytuł też zaczyna być ceniony i pomaga w karierze. W wyszukiwarce internetowej występuje na ponad 200 tys. polskich stron, głównie w życiorysach zawodowych i biogramach. Blisko 4 tysiące rezultatów wyszukiwania odnosi się do absolwentów Akademii Leona Koźmińskiego.

Absolwenci EMBA Koźmińskiego awansują i zarabiają znacznie lepiej po ukończeniu studiów. Financial Times podaje, że trzy lata po studiach osiągają średnie zarobki w wysokości 151 tys. dolarów rocznie. Zastrzega przy tym, że płace są odpowiednio ważone do rynku według Purchasing Power Parity (PPP), by można było je porównywać w skali globalnej. Ostatecznie oznacza to, że zarobki absolwentów Koźmińskiego są wyższe od zarobków absolwenta np. amerykańskiego Uniwersytetu Minnesoty, czy brytyjskich uczelni: Warwick i Imperial College.

- Śledzimy kariery absolwentów, utrzymujemy z nimi bezpośrednie kontakty – mówi prof. Witold Bielecki, rektor Akademii Leona Koźmińskiego - Organizujemy sesje wyjazdowe i spotkania integracyjne, co miesiąc są wykłady tematyczne na uczelni, a raz do roku nagradzamy trójkę absolwentów za wybitne osiągnięcia nagrodą „Lwa Koźmińskiego”. Cieszymy się z ich sukcesów, bo dzięki nim ciągle rośnie pozycja uczelni w rankingach.

Pełny ranking Executive MBA „FT” znajduje się pod adresem: http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/executive-mba-ranking-2014 

Więcej informacji o studiach MBA w ALK: http://www.kozminski.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/studia-mba/

Za miesiąc Perspektywy ogłoszą piąty już w pełni profesjonalny Ranking Studiów MBA w Polsce. Zostanie opublikowany w magazynie edukacyjnym Perspektywy oraz na portalu Perspektyw.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.