MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Czy możesz sobie wyobrazić miejsce, w którym spotykają się opinie 50,000 młodych ludzi z ponad 125 krajów? To właśnie YouthSpeak, inicjatywa organizowana przez AIESEC, największą na świecie organizację studencką.

Miliony młodych ludzi nigdy nie dostało szansy, aby publicznie wypowiedzieć się na temat wyzwań jakie przed nimi stoją.  Często nawet nie jesteśmy świadomi, jak wygląda życie młodego Brazylijczyka, a jak młodego Polaka. Czym się różni, a w czym jest podobne? Na całym świecie żyje obecnie 1,2 biliona ludzi pomiędzy 15 a 24 rokiem życia. To 17%  populacji całej Ziemi, której zdanie często nie jest brane pod uwagę.

Choć każdy kraj, każdy region na świecie staje przed zupełnie innymi wyzwaniami są pewne problemy, które zaczynają być obecne globalnie. Jednym z nich jest głośny problem bezrobocia wśród młodych ludzi. Globalnie wskaźnik bezrobocia wśród osób powyżej 25 roku życia wynosi 4,5%, podczas gdy wśród młodych ludzi to aż 12,6%.

Brak świadomości to często pierwszy krok do obojętności i ignorowania tego typu problemów. Możemy patrzeć obojętnie na świat, który nas otacza lub powiedzieć na głos, co jest dla nas ważne, na czym nam zależy. Dzięki ankiecie YouthSpeak młodzi mają sansę zabrać głos w dyskusji, która ma na celu poprawienie sytuacji społecznej i ekonomicznej. Twarde dane, jakie zbiera AIESEC, mają z kolei posłużyć w lobbowaniu na rzecz najbardziej palących problemów.

YouthSpeak to nie tylko ankieta, to ruch który zapoczątkowała młodzież, dla młodzieży; ruch który obejmuje ponad 125 krajów i terytoriów. Po zakończeniu ankiety zebrane wyniki będą dostępne dla każdego zainteresowanego.

Dołącz do YouthSpeak! Twój głos się liczy.

Link: http://fluidsurveys.com/s/AIESECYouthSpeak/

Więcej o YouthSpeak: http://youthspeak.aiesec.org/

 

Osoba kontaktowa:

Magda Sowierszenko
Vice Przewodnicząca ds. Public Relations AIESEC Polska

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt