MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Rozpoczęła się ogólnopolska XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. Do zawodów szkolnych przystąpiło 13 054 uczniów z 864 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Duże zainteresowanie młodzieży potwierdziło, że OWE cieszy się popularnością i jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w Polsce.

Bieżąca edycja Olimpiady objęta została honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego i odbywa się pod hasłem Polska droga do wolności gospodarczej. 25 lat transformacji.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne należy do największych i najważniejszych przedsięwzięć z zakresu edukacji ekonomicznej skierowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju i ich nauczycieli.

Uczestnicy musieli zmierzyć się z trzyczęściowym zestawem pytań, który obejmował: pytanie opisowe nawiązujące do myśli przewodniej OWE, zadanie z podstaw ekonomii oraz 30 pytań testowych, w których należało wskazać najlepszą odpowiedź spośród czterech podanych.

Lista osób zakwalifikowanych do kolejnego etapu ogłoszona będzie do 3 grudnia 2014 r. Ogólnopolski finał XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej z udziałem 100 najlepszych uczniów został zaplanowany na 28 i 29 marca 2015 r.

Olimpiada pomaga wyłaniać najbardziej utalentowaną młodzież do szkół wyższych i stara się wspierać dalszy jej rozwój. Przyczynia się ona także do upowszechniania wiedzy o współczesnej gospodarce.

Dla laureatów Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz nauczycieli sprawujących nad nimi opiekę naukową, a także dla najlepszych szkół przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez mecenasów Olimpiady. Wśród nagród znajdują się między innymi: notebooki, stypendia naukowe, nagrody pieniężne i rzeczowe, wyjazdy zagraniczne, staże i praktyki. Ponadto laureaci i finaliści Olimpiady są przyjmowani na kilkadziesiąt wyższych uczelni z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

Olimpiadę Wiedzy Ekonomicznej wspierają: Wicepremier Rzeczypospolitej Polskiej, Minister Gospodarki, Akademia Leona Koźmińskiego, Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT, C.H. Beck sp. z o.o., Centrum Badań i Edukacji Statystycznej GUS, Fundacja PKO Banku Polskiego, Komisja Nadzoru Finansowego, Mennica Polska SA, Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków - Balice Sp. z o.o., Narodowy Bank Polski, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne SA, Stowarzyszenie KOPIPOL, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Wydawnictwo Naukowe PWN SA.

Więcej o Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej na stronie internetowej: www.owe.pte.pl.

 

 

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt