MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Projekt Święta to akcja charytatywna organizowana przez Telewizję Szkolną IgnaśTV, działającą przy ZS nr. 51 im. Ignacego Domeyki w Warszawie. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na sposób zachowania się ludzi względem rodziny i drugiego człowieka w XXI w, szczególnie w okresie Świąt; wskazanie działań, które mogą odmienić czyjeś Święta; sprawienie by Święta nie kojarzyły się jedynie z Mikołajem, ale z czasem spędzanym wśród ciepłej rodzinnej atmosfery w domowym zaciszu.

W ramach projektu przeprowadzonych zostanie wiele działań: Święty Mikołaj dla Bezdomnych, Znani o Świętach oraz Domeykowska Paczka Świąteczna.

Największym, a zarazem najważniejszym wydarzeniem akcji będzie premiera średniometrażowego filmu, w całości przygotowanego i nakręconego przez Telewizję Szkolną IgnaśTV, pod tytułem Jedna Chwila.

To historia starszego mężczyzny przedstawiona za pomocą retrospekcji. Dla głównego bohatera - Adama - święta straciły znaczenie. Spowodowane jest to traumatycznymi wydarzeniami z dzieciństwa (II Wojna Światowa, śmierć bliskich) oraz porzuceniem przez dzieci. Mężczyzna coraz bardziej zamyka się w sobie. W wyniku swojego postępowania, pod koniec życia staje się samotny w chorobie i cierpieniu. Powoli zaczyna dostrzegać swoje błędy, dlatego stara się wpłynąć na pewną młodą, bardzo zapracowaną kobietę, aby zmieniła swój stosunek do świąt oraz przede wszystkim do rodziny.

W filmie pojawia się ponad stu aktorów i statystów. Premiera odbędzie się 13 grudnia br. (sobota) o godzinie 18:00 w kinie Elektronik przy ul. Generała Zajączka 7 w Warszawie. Podczas wydarzenia wystąpi zespół Pectus.

Święty Mikołaj dla Bezdomnych

Akcja inspirowana wideo SA Wardęgi "Homeless Christmass", znajdującym się na Youtube, mająca na celu pomoc bezdomnym, w okresie Świąt. W dniach 1-4 grudnia przeprowadzona zostanie zbiórka ubrań (kurtki, swetry, skarpetki, czapki, rękawiczki) i koców w kilku warszawskich instytucjach m.in.: ZS nr. 51 im. Ignacego Domeyki oraz LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza . Finał akcji odbędzie się 4 grudnia, kiedy to zebrane rzeczy zostaną rozdane potrzebującym i zostanie nakręcona relacja z wydarzenia.

Domeykowska Paczka Świąteczna

Pieniądze z biletów na pokazy filmu Jedna Chwila będą przeznaczone na przygotowanie paczek dla potrzebujących. W organizacji tej akcji pomaga Parafia Zesłania Ducha Świętego w Warszawie. Na kilka dni przed wigilią wszystkie paczki zostaną przekazane potrzebującym wskazanym przez parafię.

http://www.projektswieta.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt