MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ponad dwadzieścia tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpiło do I etapu Olimpiady Przedsiębiorczości, który odbył się 5 grudnia w ponad 1100 szkołach zgłoszonych do zawodów. Zawodnicy zmierzyli się z testem z ekonomii, zarządzania i praktyki biznesowej.

Już 2 godziny po zawodach uczniowie mogli przekonać się, jak im poszło w tym roku – na stronie olimpiady opublikowano klucz odpowiedzi do testu. Dzięki specjalnemu systemowi komputerowemu wstępne wyniki w skali całego kraju będą znane już 9 grudnia.

Dzięki systemowi elektronicznych protokołów szacunkowe progi punktowe wskazujące, kto ma szanse na awans do kolejnego etapu, będą znane już 5 dni po zawodach. Wyniki finalne – lista 1250 zawodników drugiego etapu – znane będą na początku stycznia przyszłego roku.

Uczniowie rywalizują o indeksy publicznych uczelni ekonomicznych, a także o atrakcyjne nagrody rzeczowe. W eliminacjach szkolnych zadaniem zawodników było rozwiązanie testu składającego się z 50 pytań. Oprócz wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania sprawdzały one też znajomość zagadnień związanych z hasłem zmiennym Olimpiady dotyczącym zarządzania zmianą oraz orientację w bieżących wydarzeniach ze świata gospodarki i biznesu.

Z testem zawodów szkolnych można zapoznać się na stronie: www.olimpiada.edu.pl

Olimpiada jest ogólnopolskim, trzyetapowym konkursem dla uczniów szkół, w których nauka kończy się maturą. Promuje przedsiębiorczość wśród młodych ludzi i zachęca ich do zdobywania wiedzy o gospodarce. Tegoroczne zawody odbywają się pod hasłem przewodnim „Zarządzanie zmianą”. Kolejny etap – eliminacje okręgowe – odbędą się marcu, a finał w kwietniu 2015 r.

Uczelnie ekonomiczne, które współorganizują Olimpiadę: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu przewidziały znaczne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia dla finalistów i laureatów. Najlepsi zawodnicy otrzymają ponadto atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wszyscy zakwalifikowani do etapu okręgowego będą uprawnieni do udziału w kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej oraz otrzymają publikacje od Wydawnictwa Difin. Uhonorowani zostaną także nauczyciele i szkoły.,

Olimpiada dofinansowana jest ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – Partnerów Strategicznych Olimpiady, oraz z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Więcej informacji udziela Biuro Olimpiady Przedsiębiorczości (tel. 22 564 9725, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt