MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie ogłoszone zostały 5 grudnia br. wyniki XIII edycji uczniowskiego konkursu na pracę pisemną. Gimnazjaliści zmagali się w tym roku z tematem: „Umiesz liczyć, licz na siebie. Twoje sposoby na dorobienie do kieszonkowego”. Uczniom ze szkół ponadgimnazjalnych postawiono do przemyślenia zagadnienie „Od pasji do pensji! Czy Twoje hobby mogłoby stać się sposobem na zarabianie pieniędzy?”.

- Uważam, że odpowiedzi na tak postawione pytania są wartością nie tylko w edukacji ekonomicznej, one są podpowiedzią dla osób chcących radzić sobie dobrze w życiuMarek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego, organizator Konkursu, przypomniał o patronacie Banku nad osobami zajmującymi się zagadnieniami ekonomicznymi na kolejnych etapach edukacji. - NBP organizuje konkursy dla uczniów, dla studentów i absolwentów – nagradzając ich rocznymi stażami. Nagradza także najlepsze prace naukowe z dziedziny ekonomii. Warto być tu z nami na dłużej i zdobywać kolejne nagrody!

Minister Joanna Kluzik-Rostkowska (MEN jest honorowym patronem wydarzenia) życzyła laureatom z całej Polski, aby ich hobby stało się motorem zawodowej aktywności - … bo łatwiej idzie się przez życie wtedy, kiedy robi się to, co się lubi.

W tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział blisko czterystu uczniów. Kapituła Konkursu obradowała pod przewodnictwem dr  Haliny Wasilewskiej-Trenkner.

W kategorii gimnazjalnej zwyciężyli:

  • I miejsce – Kamil Kurajew (opiekun merytoryczny: Ewa Łapińska-Szarejko), Społeczne Gimnazjum Podlaskiego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku;
  • II miejsce – Aleksander Szlęzak (opiekun merytoryczny: Małgorzata Skwira), Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 17 w Gdańsku;
  • III miejsce – Estera Czerniak (opiekun merytoryczny: Iwona Jagła-Izdebska), Gimnazjum nr 1 w Lublinie

Wyróżnienia przyznano także:  – Sylwi Nienałtowskiej (opiekun merytoryczny: Małgorzata Dmochowska), z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych, Agnieszce Dorobek (opiekun merytoryczny: Anna Helman) ze Społecznego Gimnazjum w Kołobrzegu oraz Agnieszce Szturo (opiekun merytoryczny: Emilia Wysocka), z Gimnazjum Publicznego w Wilczętach.

W kategorii szkoła ponadgimnazjalna zwycięzcami zostali:

  • I miejsce – Anna Boros (opiekun merytoryczny: Emil Derda), XXVII LO. im. Tadeusza Czackiego w Warszawie;
  • II miejsce – Andrzej Brzeski (opiekun merytoryczny: Grażyna Grzebyk-Woszczyna), Liceum im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu;
  • III miejsce – Bartosz Ambrożkiewicz (opiekun merytoryczny: Marek Grzegorz Nowak), Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu;

 Wyróżniono ponadto: Karolinę Chmielowiec (opiekun merytoryczny: Aneta Dylska) z Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, Patryka Ulaszewskiego (opiekun merytoryczny: Anna Woźniak), z Technikum Budowlano-Elektrycznego w Kaliszu i Huberta Mikołajczyka (opiekun merytoryczny: Tatiana Glapiak) z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku.

Laureatka I nagrody wśród licealistów, Anna  Boros  z LO im. Czackiego w Warszawie, przedstawiła w Konkursie ideę usług dla środowiska naukowego  w zakresie analizy statystycznej i metod numerycznych  oraz tłumaczeń specjalistycznych . – Żyję w środowisku, które najwyraźniej potrzebuje takiego wsparcia dla publikacji swoich dokonań badawczych. Myślę, że to absolutnie fantastyczne, kiedy pojawia się pomysł na przekucie własnych zainteresowań w działania ważne społecznie i cenne dla innych osób. Czy zaczęłam już wprowadzać w czyn mój teoretyczny pomysł? Jestem w klasie maturalnej, nie zdecydowałam, jakie podejmę studia… Działam planowo – chcę dobrze przygotować się do najważniejszych decyzji kształtujących moją pasję i przyszłą pracę.

Perspektywy były partnerem medialnym tegorocznej edycji Konkursu NBP.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt