MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


1. Wysoki poziom kształcenia
Gdańsk jest jednym z siedmiu największych ośrodków akademickich w Polsce. Działa tu 15 uczelni wszystkich typów, 6 publicznych i 9 niepublicznych, prowadzące ponad 800 . kierunków studiów: medycznych, technicznych, humanistycznych, ekonomicznych, przyrodniczych, sportowych, artystycznych. Polskie uczelnie funkcjonują w systemie bolońskim i stosują system punktowy ECTS, który ułatwia uznawanie okresów studiów odbytych poza uczelnią macierzystą.

2. Programy w języku angielskim...
Gdańskie uczelnie oferują 15 programów studiów w języku angielskim, ich liczba stale rośnie.

3. ... i angielski na co dzień
Znajomość tego języka jest powszechna wśród przedstawicieli młodego pokolenia, nie ma też problemów z porozumieniem się w sklepach, na ulicy, w restauracji.

4. Dobre warunki studiowania
Uczelnie aktywnie pomagają zagranicznym studentom we wszystkich kwestiach związanych ze studiami i aklimatyzacją w nowych warunkach. Pracownicy specjalnie powołanych biur ułatwiają załatwienie spraw urzędowych, znalezienie mieszkania, ubezpieczenie zdrowotne itp.

5. Wygodne życie – nad morzem!
Gdańsk ma wiele do zaoferowania, w dodatku w rozsądnych cenach. Koszty życia są tu niższe niż w Warszawie czy Krakowie. Nie brakuje mieszkań do wynajęcia, większość uczelni dysponuje też akademikami o dobrym standardzie. Sprawnie działa transport publiczny, jest mnóstwo sklepów, barów i restauracji, także wegetariańskich, a bliskość morza stanowi atut, którym nie mogą się pochwalić inne ośrodki akademickie.

6. Blisko natury
Plażowanie to nie jedyny sposób spędzania wolnego czasu. Na wyciągnięcie ręki jest także Trójmiejski Park Krajobrazowy ze wspaniałymi lasami. I prawie wszędzie można dojechać na rowerze – sieć ścieżek rowerowych jest imponująca.

7. Blisko kultury
Teatry – w tym oddany właśnie teatr Szekspirowski, filharmonia, kina, galerie sztuki, koncerty, festiwale, imprezy uliczne – w Gdańsku nie sposób się nudzić. Przez cały rok dużo się tu dzieje w każdej dziedzinie kultury i sztuki

8. Sport do oglądania i do uprawiania
Na stadionie zbudowanym na EURO 2012 – Ergo Arenie – odbywają się nie tylko mecze piłkarskie, ale także inne prestiżowe imprezy sportowe i rozrywkowe. W Gdańsku działają także dziesiątki klubów, basenów, siłowni, kortów tenisowych, szkółek jeździeckich. Kibice nie będą się nudzić, a dbający o kondycję na pewno nie stracą tu formy.

9. Miłe sąsiedztwo
Do Sopotu i Gdyni można dojechać komunikacją publiczną w bardzo krótkim czasie.

10. Historia na wyciągnięcie ręki
Gdańsk jest miastem niezwykłym, w którym przez wieki działa się historia. Także najnowsza: to tu w sierpniu 1980 roku rozpoczął się strajk w Stoczni, tu narodziła się „Solidarność”. Był to początek wydarzeń, które doprowadziły do przemian w całej Europie Wschodniej w roku 1989.

11. W międzynarodowym towarzystwie
Coraz więcej młodych ludzi z całego świata przyjeżdża do Gdańska na studia, tworząc międzynarodowe środowisko, w którym każdy cudzoziemiec poczuje się... jak w domu.

Działania na rzecz umiędzynarodowienia gdańskich uczelni wsparła firma Saur Neptun Gdańsk S.A.

 

 

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt