MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ranking Liceów Ogólnokształcących 2015

Miejsca: 1-50   51-100   101-150   151-200   201-250   251-300   301-350   351-400   401-450   451-500  

Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2015

Miejsca: 1-50   51-100   101-150   151-200  

Ranking Szkół Olimpijskich 2015

Miejsca: 1-50   51-100   101-150   151-200  

Ranking Liceów Warszawskich 2015

Miejsca: 1-50   51-100  

Fundatorzy nagród

  • XV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej
  • 00-591 Warszawa, ul. Klonowa 16
  • tel. 22 849 37 34, 22 848 88 08
  • www.zmichowska.pl
  • e-mail:
    Liceum: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Gimnazjum: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza szkoła istnieje już 95 lat. Jej patronka – Narcyza Żmichowska – w XIX wieku uczyła dziewczęta niezależności myślenia i samodzielności w działaniu. Do dziś jest to placówka nowoczesna, otwarta na świat, w której panuje wyjątkowa atmosfera. Szkoła jest położona w centrum miasta, w starej kamienicy niedaleko Łazienek Królewskich. Co roku proponujemy kandydatom naukę w czterech klasach pierwszych: w dwóch klasach ogólnodostępnych z językiem angielskim i w dwóch klasach dwujęzycznych z językiem francuskim. Urozmaicona oferta przedmiotów rozszerzonych pozwala wybrać coś dla siebie zarówno miłośnikom humanistyki, jak i przyrodnikom.

Szkoła bez granic

W „Żmichowskiej” można rozwinąć różnorodne talenty. Poznawaniu świata najlepiej służy biegłość w językach obcych. Solidnie można tu rozwinąć znajomość języka angielskiego, co potwierdzają znakomite wyniki matur. Naszą specjalnością jest język francuski, nauczany na różnych poziomach, w klasach dwujęzycznych i zwykłych. Wśród kadry nauczycielskiej są rodowici Francuzi. Dzięki wysokim kompetencjom nauczycieli oraz nowoczesnym i skutecznym metodom nauczania, uczniowie uzyskują znakomite wyniki na egzaminie maturalnym oraz w Olimpiadzie Języka Francuskiego. Szkoła została objęta patronatem Ambasady Francji, a ostatnim sukcesem jest uzyskanie znaku jakości Label FrancEducation, którym legitymuje się tylko 56 szkół na świecie.

Młodzież, przygotowana językowo do kontaktów międzynarodowych, uczestniczy w wymianach z Francją, Belgią, Słowenią, zwiedza muzea w Niemczech i na Wyspach Brytyjskich. Nauczyciele poszerzają kompetencje uczniów podczas wycieczek i obozów naukowych, lekcji muzealnych, spotkań ze świadkami historii, realizując projekty tematyczne, ale też wdrażając do rzetelnych studiów nad tekstami źródłowymi.

Jesteśmy jedną z niewielu szkół, które proponują w ofercie rozszerzenie z języka łacińskiego, tak bliskiego prawnikom i medykom. Uczniowie, którzy uczestniczą w tych zajęciach, odnoszą liczne sukcesy w Olimpiadzie Języka Łacińskiego.

Wszechstronna edukacja i otwarcie na świat sprawiają, że absolwenci „Żmichowskiej” chętnie wybierają studia zagraniczne, m.in. romanistykę w Oksfordzie, biotechnologię w Paryżu, informatykę w Montpellier czy sztuki piękne w Lozannie.

Twórcza energia

Uczymy twórczego myślenia i działania. To właśnie u nas można rozwinąć teatralne (aktorskie, reżyserskie) pasje. Podczas Dni Literatury, organizowanych przez uczniów i nauczycieli już od 17 lat, młodzież prezentuje spektakle, filmy, bierze udział w wykładach prowadzonych przez naukowców z warszawskich uczelni, pisarzy i dziennikarzy, a także samodzielnie przygotowuje prelekcje, wywiady oraz moderuje dyskusje z zaproszonymi gośćmi. Drugi projekt to Teatralny Festiwal Amatorski Żmichowska – TFAŻ. W tym roku odbędzie się jego 10. jubileuszowa edycja. Jest to największa impreza przygotowywana przez uczniów. Na trzy dni trwania festiwalu szkoła staje się prawdziwym centrum sztuki teatralnej.

Wiosną, w ramach rekolekcji wielkopostnych, od 13 lat realizujemy interdyscyplinarny projekt Szkoła Radości. Przez trzy dni po spotkaniach typowo rekolekcyjnych, szkoła zamienia się w swoistego rodzaju festiwal różnorodnych propozycji spotkań, warsztatów, wydarzeń kulturalnych, np. spektakli, akcji charytatywnych i zajęć praktycznych. Warto więc uczyć się w „Żmichowskiej”. Warto stać się częścią miejsca, w którym tradycja miesza się ze współczesnością, nauka ze sztuką, a wszystko ma francuski sznyt.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt