Wierzę w polską szkołę, w uczniów i nauczycieli – powiedziała Joanna Berdzik, wiceminister edukacji narodowej podczas gali Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015. Uroczystość, odbywająca się w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, zgromadziła grono znakomitych gości.
Galeria zdjęć z Finału Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2015 >>
W samo południe sygnał odegrany przez zespół Akteon zapowiedział rozpoczęcie uroczystości. Gości przywitał gospodarz tegorocznej gali prof. dr hab. Alojzy Szymański, rektor SGGW. Nawiązując do 200-lecia kształcenia rolniczego w Polsce, podkreślił, że SGGW to nowoczesna uczelnia, której dyplom jest honorowany w całej Europie i na świecie, a studenci mogą nie tylko zdobywać wiedzę, ale i rozwijać swoje pasje.
Najlepszym szkołom gratulowała minister Joanna Berdzik, która podkreśliła, że finał rankingu jest momentem satysfakcji dla dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów. Pani minister podziękowała również Perspektywom za działania na rzecz jakości polskiej edukacji.
Dyplomy wręczali najlepszym szkołom: dr Bianka Siwińska, redaktor naczelna „Perspektywy” i prof. Jan Łaszczyk, rektor APS, przewodniczący Kapituły Rankingu, który złożył podziękowania wszystkim członkom Kapituły – dyrektorom OKE, przewodniczącym komitetów głównych olimpiad przedmiotowych i reprezentantom KRASP oraz twórcom rankingu za ich pracę. – Wybaczcie zwycięzcom – spuentował żartobliwie swoje wystąpienie prof. Łaszczyk.
Regina Lewkowicz – dyrektor XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie – najlepszego liceum w rankingu 2015 oraz Walenty Szarek – dyrektor Technikum nr 7 w Nowy Sączu, które ponownie zajęło pierwsze miejsce wśród techników, ze wzruszeniem dziękowali swoim współpracownikom i uczniom za wytężoną pracę, a organom prowadzącym – za wsparcie w ich wysiłkach.
Przy dźwiękach „We are the Champions” wszyscy nagrodzeni pozowali do wspólnego zdjęcia.
Wszystkie szkoły wyróżnione w Rankingu otrzymały cenne nagrody, których głównym fundatorem jest wydawnictwo kartograficzno-edukacyjne Meridian (Mulitmedialny ćwiczeniowy atlas historyczny i Multimedialny Geograficzny Atlas Świata z licencją na kopiowanie w szkole i przekazywanie atlasu uczniom) oraz Macmillan Polska Sp. z o.o., Wydawnictwo Edgard, Grupa Wydawnicza Foksal i Dom Wydawniczy Rebis.