MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Czy wiesz, że w uczelni technicznej możesz konstruować łaziki marsjańskie, budować bolidy, projektować miasta czy tworzyć programy na użytek firm? Takie możliwości dają Ci studia na Politechnice Białostockiej.  Od architektury i urbanistyki poprzez budownictwo, elektrotechnikę, informatykę, mechanikę i budowę maszyn po zarządzanie i inżynierię produkcji – Politechnika Białostocka prowadzi kształcenie na atrakcyjnych kierunkach studiów I stopnia (inżynierskich i licencjackich), które możesz kontynuować na prowadzonych tu studiach II stopnia.

Nasi studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w 60 kołach naukowych, agendach studenckich (dwa chóry, agencja fotograficzna, klub wysokogórski) i licznych sekcjach sportowych. Korzystają z programu międzynarodowej wymiany Erasmus, który umożliwia wyjazd do ponad 100 ośrodków akademickich w Europie. Włączają w prace wielu organizacji (ESN, AIESEC, AEGEE, NZS, harcerstwo) i organizują kulturalne życie Białegostoku (Juwenalia).

Politechnika Białostocka jest największą uczelnią techniczną północno-wschodniej Polski. Mamy 65-letnią tradycję, z której jesteśmy bardzo dumni. Wykształciliśmy tysiące studentów, którzy utrzymują z nami kontakt i dzielą się swoimi sukcesami.

Popularność naszej uczelni wynika zarówno z doskonałych warunków lokalowych (kampus w centrum miasta, własne akademiki, nowoczesna i atrakcyjnie wyposażona biblioteka), jak również z oferty dydaktycznej, którą dostosowujemy do potrzeb rynku pracy.

UCZELNIA KOSMICZNYCH MOŻLIWOŚCI

Siłą naszej Uczelni są kreatywni studenci, którzy w Politechnice Białostockiej realizują swoje pasje, zdobywają laury w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach w dziedzinie informatyki, architektury, budownictwa, mechaniki czy zarządzania.

Zbudowany przez studentów Wydziału Mechanicznego łazik marsjański Hyperion 2 w 2014 roku wygrał prestiżowe zawody University Rover Challange w USA. Zawody odbywają się na pustyni, a drużyny mają do rozwiązania problemy, z jakimi mogliby się spotkać astronauci na Marsie. Jest to np. dostarczenie pakietu rannemu kosmonaucie, naprawa sprzętu, pobranie próbki z gleby i znalezienie w nij życia. Studenci PB wygrywali te zawody trzykrotnie: w 2011 roku triumfował łazik Magma 2, w 2013 roku Hyperion i w 2014 – Hyperion 2. Obecnie trwa budowa kolejnego robota o nazwie #next.

Studenci budują i programują także inne roboty (np. RECON – system do obserwacji środowiska w trudnych warunkach), konstruują pojazdy i samoloty (np. bolidy startujące w zawodach Formula Student czy samoloty udźwigowe) oraz tworzą projekty informatyczne (PHOBOS – system wspomagający psychoterapeutów w pracy z pacjentami). 

Jeśli interesujesz się innowacyjnymi technologiami, chciałbyś zdobyć ciekawy i dający pracę zawód studiować w mieście o szczególnej atmosferze – wybierz studia na Politechnice Białostockiej

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt