MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Poznaliśmy listę uczniów, którzy zakwalifikowali się do III Etapu organizowanej przez WSPiA Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Jest to 30 osób z całej Polski, które najlepiej poradziły sobie z testem składającym się z 50 pytań jednokrotnego wyboru oraz 6 pytań problemowych. 18 marca podczas II Etapu Olimpiady powalczą o nagrodę główną, którą jest m.in. indeks WSPiA.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie organizowana jest już po raz szósty przez WSPiA Rzeszów-Przemyśl i Podkarpackiego Kuratora Oświaty pod patronatem Ministra Sprawiedliwości. Olimpiada jest dofinansowywana przez Ministra Edukacji Narodowej, jako olimpiada interdyscyplinarna.

Do finału przeszło 30 osób spośród 670 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy startowali w II etapie. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 50 pytań jednokrotnego wyboru oraz 6 pytań problemowych do opisania. 

Najlepiej z testem podczas II Etapu poradzili sobie uczniowie z województwa małopolskiego (17 uczniów). Z województwa podkarpackiego o zwycięstwo powalczą 3 osoby, a po dwie z dolnośląskiego i śląskiego. Pozostali uczestnicy zakwalifikowani do finału pochodzą z województwa pomorskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego.

Wyniki wszystkich uczestników II Etapu: www.olimpiada.wspia.eu.

Finał VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie odbędzie się 18 marca w kampusie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. W czasie finału uczniowie zmierzą się z testem wielokrotnego wyboru oraz z pytaniami, na które odpowiadać będą przed Komisją Centralną. W jej skład wchodzą profesorowie z wszystkich dziedzin prawa.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie organizowana przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przez pięć lat do I Etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie przystąpiło prawie 15 tys. uczniów z całej Polski. W tym roku udział w Olimpiadzie zgłosiło ponad 3300 uczniów z ponad 300 szkół ponadgimnazjalnych z 16 województw.

Szczegółowe informacje na temat Olimpiady:

www.olimpiada.wspia.eu, na facebook.com/olimpiada.panstwo.i.prawo oraz Twitterze.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt