MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni trwa druga już edycja CODE 2.0 – pierwszego w Polsce programu kształcenia kadr dla branży ICT. W trakcie kursu szkoleni od podstaw uczestnicy przygotowywani są do pracy w roli programistów zgodnie z realnym zapotrzebowaniem pracodawców. Natomiast zaangażowani w projekt pracodawcy mają możliwość pozyskania nowych pracowników bez ponoszenia żadnych kosztów.

Organizatorem programu jest Pomorska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych, a partnerem strategicznym trwającej edycji jest Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni i to właśnie zarejestrowane w nim osoby bezrobotne są obecnie uczestnikami szkoleń. Po odbywającej się w PPNT części teoretyczno-warsztatowej przyszli programiści rozpoczynają część praktyczną, podczas której realizują zadania programistyczne we współpracujących przy programie w firmach.

Gdyńska edycja CODE 2.0 to 12 zmotywowanych uczestników, 7 wykwalifikowanych trenerów, 51 dni intensywnej nauki i 43 dni stosowania wiedzy w praktyce w 7 przedsiębiorstwach IT. A jak pokazuje doświadczenie pierwszej edycji, której absolwenci w niemal 90% po ukończeniu kursu otrzymali oferty pracy, CODE 2.0 jest pierwszym, czasem decydującym krokiem na drodze do kariery w branży IT.

Prace nad kolejnymi edycjami już trwają, napływają referencje, zgłoszenia i deklaracje dalszej współpracy. A to dopiero początek.

Więcej na temat CODE 2.0 na www.code20.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt