MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Maturzysto! Jeśli chcesz studiować na wymarzonej uczelni wyższej w Polsce, a nie stać Cię na to, zgłoś się do ogólnopolskiego programu stypendialnego Indeks Start2Star!

Indeks Start2Star to wyjątkowy projekt stypendialny, którego celem jest wspieranie  młodych, zdolnych ludzi w trudnej sytuacji materialnej. W ramach programu co roku wybieranych jest dwudziestu studentów z całej Polski. Każdy stypendysta otrzymuje co miesiąc 1300 złotych przez cały regulaminowy okres studiów. Żeby zostać stypendystą należy wykazać się przede wszystkim dobrymi wynikami w nauce, ale równie ważna jest aktywność pozalekcyjna: sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, artystycznych bądź sporotowych, zaangażowanie społeczne czy szeroko rozumiana przedsiębiorczość.

 - Szukamy ludzi z pasją. Chcemy wspierać te osoby, które już w szkole średniej mają wizję swojej przyszłości i rozwijają swoje zaintersowania. – mówi Ewa Paga, Prezes Zarządu Fundacji im. Lesława A. Pagi - Mimo bezpłatnego systemu edukacji studiowanie na dobrej uczelni to duży koszt. Zależy nam na tym, aby zdolni maturzyści nie musieli rezygnować ze swoich ambicji naukowych z powodu trudności finansowych. Już 120 osób z całej Polski zostało stypendystami projektu Indeks Start2Star, a wartość przyznanych dotychczas stypendiów przekroczyła kwotę 6 milionów złotych.Nie ma znaczenia jaki kierunek studiów wybierasz. Warunkiem przyznania stypendium jest  zobowiązanie do przepracowania po studiach 5 lat w Polsce.  - Chcemy w ten sposób zachęcić aktywnych, zdolnych ludzi do pozostania w kraju i udowodnić, że w Polsce można zrobić karierę zawodową – dodaje Ewa Paga.

Aby ubiegać się o stypendium należy wykazać w przedostatniej klasie szkoły ponadgimnazjalnej średnią minimum 4,0, a miesięczny dochód w rodzinie w ciągu ostatnich dwóch lat podatkowych nie może przekroczyć 1000 zł na osobę.Równie ważna jest aktywność pozalekcyjna. Idealny kandydat to osoba wyróżniająca się
w swoim otoczeniu, aktywnie rozwijająca swoje zainteresowania, osiągająca pierwsze sukcesy w swojej dziedzinie.

Żeby aplikować wystarczy wypełnić w Internecie na stronie www.paga.org.pl formularz zgłoszeniowy, w którym oprócz osiągnięć kandydata chcemy poznać jego uzasadnienie ubiegania się o przyjęcie na dany kierunek studiów i o przyznanie stypendium.

Spośród nadesłanych aplikacji Komisja Stypendialna wybiera sześćdziesiąt osób, które zaprasza w czerwcu na rozmowy kwalifikacyjne. Przyjazd kandydatów dofinansowany jest przez Fundację. Podczas rozmów kandydaci mogą osobiście przekonać Komisję, że to w nich warto zainwestować. Termin składania zgłoszeń upływa 15 maja 2015.

Dodatkowe informacje:

tel. 22 537 73 36

www.paga.org.pl/projekty/indeks_start2star

www.fundacjajlc.pl/start2star


  Organizator programu:

Fundacja im. Lesława A. Pagi, www.paga.org.pl

 

Fundator programu:

Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich, www.fundacjajlc.pl

 

Patronat Honorowy:

Ośrodek Rozwoju Edukacji

 

Partnerzy medialni:

Perspektywy| DlaMaturzysty.pl | Maturzaki.pl| DlaStudenta.pl |

PoMaturze.pl |  Interklasa.pl | Czwórka polskie radio

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.