MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ponad 100 indeksów najstarszej polskiej uczelni czeka na laureatów XIX Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim.

Konkurs jest adresowany do uczniów, którzy będą zdawać maturę w 2015 r. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić zgłoszenie dostępne na stronie internetowej Fundacji dla UJ (www.fundacja.uj.pl). Na stronie opublikowana jest również lista lektur obowiązujących uczestników. Na jej podstawie opracowane będą testy i pytania konkursowe (każdy uczestnik, po wypełnieniu zgłoszenia, otrzyma link do strony z lekturami w formacie pdf).

Wśród lektur są zarówno pozycje dotyczące historii krakowskiej wszechnicy, jak też książki z zakresu historii wychowania, edukacji, żakowskich obyczajów i dziejów uniwersytetów europejskich.

Zgłoszenia uczestników są przyjmowane do 28 lutego. Konkurs będzie przeprowadzany w dwóch etapach. Eliminacje okręgowe odbędą się na początku marca w Krakowie, Warszawie i Gdańsku. Finał odbędzie się na początku kwietnia w Krakowie.

Uczestnicy, zarówno w eliminacjach, jak i w finale, w ciągu 60 minut będą musieli napisać test składający się ze 100 pytań. Osoby, które zdobędą w finale największą liczbę punktów, będą miały pierwszeństwo w wyborze kierunku studiów.

Laureaci konkursu od kilku lat najchętniej wybierają indeksy takich kierunków, jak prawo, administracja, historia sztuki, matematyka, historia i filozofia. Na studiach radzą sobie wyśmienicie, zwykle mają średnią powyżej 4,5.

Pierwsza edycja Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się w 1996 r. Wówczas konkurs miał charakter regionalny, a do zdobycia był tylko… jeden indeks. W zeszłym roku maturzyści z całej Polski walczyli o 137 indeksów. Zdaniem laureatów, jest to dość sprytny – aczkolwiek wymagający wysiłku i pracy – sposób dostania się na jedną z najlepszych uczelni wyższych w Polsce – Uniwersytet Jagielloński.

Patronat nad konkursem objął między innymi rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak. Patronem edukacyjnym konkursu jest Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.