MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Myślisz o studiach społecznych, prawie lub stosunkach międzynarodowych? Chcesz przygotować się do matury z WOS-u lub ugruntować swoją wiedzę z tego przedmiotu? Uczelnia Łazarskiego zaprasza na Akademię Europejską Dariusza Rosatiego - bezpłatny kurs dla maturzystów przygotowujący do egzaminu dojrzałości z wiedzy o społeczeństwie. Uroczysta inauguracja oraz pierwsze zajęcia odbędą się już 21 lutego 2015 r.

W tym roku Akademia Europejska odbędzie się po raz dziewiąty. Program tegorocznej edycji obejmuje cykl pięciu spotkań. Wykład inauguracyjny poświęcony zagadnieniu demokracji wygłosi prof. dr hab. Dariusz Rosati, były Minister Spraw Zagranicznych, wykładowca Uczelni Łazarskiego.

Powtórzenie wiadomości i cenne wskazówki

Każde spotkanie składa się z wykładu wprowadzającego i części warsztatowej. Program pozwala powtórzyć niezbędne na maturze wiadomości z zakresu prawa, społeczeństwa, polityki i stosunków międzynarodowych. Ponadto uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać nabytą wiedzę do rozwiązywania różnego typu zadań maturalnych.

Egzamin z wiedzy o społeczeństwie zdawać można na poziomie rozszerzonym.Program Akademii został opracowany właśnie pod kątem wymogów egzaminu maturalnego.

– Bezpłatny kurs pozwala licealistom usystematyzować swoją wiedzę, a tym samym zwiększyć szansę uzyskania dobrego wyniku na maturze. To z kolei może pomóc przyszłym studentom w zdobyciu wymarzonego indeksu – mówi prof. dr hab. Dariusz Rosati, były Minister Spraw Zagranicznych, wykładowca Uczelni Łazarskiego. – Akademia Europejska sprzyja kształtowaniu umiejętności i postaw obywatelskich, które umożliwiają młodym ludziom odpowiedzialne uczestnictwo w życiu publicznym – podkreśla inicjator kursu.

Tematyka każdego wykładu będzie dotyczyć m.in. takich obszarów jak geneza, atrybuty i funkcje państwa, społeczeństwo polskie, jego struktura i problemy, ustrój Rzeczpospolitej Polskiej, ideologie i doktryny polityczne, stosunki międzynarodowe oraz miejsce Polski w Europie.

– Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli. Kurs pozwala uporządkować wiedzę oraz ułatwia zrozumienie zależności występujących we współczesnym świecie – komentuje Marta Chmielewska, koordynatorka programu z Uczelni Łazarskiego. – Do tej pory uczestniczyło w nim ponad 1,6 tys. maturzystów. Wysoka frekwencja potwierdza zarówno zainteresowanie licealistów udziałem w Akademii, jak i potrzebę organizacji tego typu przedsięwzięć edukacyjnych. Cieszymy się tak dużą popularnością kursu – podsumowuje.

Dotychczas w ramach Akademii Europejskiej wykłady prowadzili m.in.: Prezydent Aleksander Kwaśniewski, prof. dr hab. Leszek Balcerowicz, Tadeusz Mazowiecki, prof. Bronisław Geremek, sędzia Jerzy Stępień, Tomasz Lis, Jacek Żakowski, Jurek Owsiak.

Zajęcia odbywają się w Uczelni Łazarskiego, zawsze w soboty. Zaplanowane terminy zajęć:
21 lutego, 7 marca, 21 marca, 11 kwietnia i 25 kwietnia. Po zakończeniu kursu maturzyści otrzymują certyfikaty ukończenia Akademii Europejskiej.

Więcej informacji o bezpłatnym kursie znajduje się na stronie www.akademiaeuropejska.eu oraz na fanpage’u Uczelni Łazarskiego na Facebook’u, gdzie można dołączyć do wydarzenia. Maturzystów zainteresowanych udziałem zapraszamy do wypełnienia formularza online.

Patronem medialnym wydarzenia jest warszawska gazeta licealna „W ogóle".

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt