MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ranking Techników 2015

Miejsca: 1-50   51-100   101-150   151-200   201-250   251-300  

Ranking Maturalny Techników 2015

Miejsca: 1-50   51-100   101-150   151-200  

Ranking Szkół Olimpijskich 2015

Miejsca: 1-50   51-100   101-150   151-200  

Ranking Egzaminów Zawodowych 2014

Miejsca: 1-50   51-100   101-150  

Fundatorzy nagród

 • Technikum nr 3 im. Ludwika Krzywickiego
  Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego
 • 00-872 Warszawa, ul. Chłodna 36/46
 • tel. 22 620 93 44/45, 22 654 90 72, fax 22 270 23 82
 • www.zs7.eu
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Dyrektor: dr Paweł Mirecki

Proponowane klasy pierwsze w roku szkolnym 2015/2016:

 • 1 Ta klasa kształcąca w zawodzie technik ekonomista z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego i geografii
 • 1 Tb klasa kształcąca w zawodzie technik obsługi turystycznej z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego i geografii
 • 1 Tc klasa kształcąca w zawodzie technik obsługi turystycznej z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego i geografii

We wszystkich klasach wiodącym językiem obcym jest język angielski, drugi język można wybrać spośród takich języków jak: język hiszpański, język niemiecki, język francuski i język rosyjski. Nauczanie języków będzie realizowane w grupach międzyoddziałowych, dopasowanych do poziomu znajomości języka przez uczniów.

Informacje o szkole:

W CXXV Liceum pracuje zespół wykwalifikowanych nauczycieli – w tym pracownicy uczelni z tytułem doktora. Szkoła zatrudnia dwóch pedagogów szkolnych, uczniowie są też pod stałą opieką pielęgniarki szkolnej.

Szkoła dysponuje trzema pracowniami komputerowymi. W bibliotece znajdują się stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu dla uczniów. Szkoła posiada tablice multimedialne, w tym cztery tablice przenośne. Wszystkie sale wyposażone są w komputery z dostępem do Internetu, w większości sal znajdują się również rzutniki i ekrany. Uczniowie mają dostęp do ksera, mogą zjeść ciepły posiłek w sklepiku szkolnym lub kupić coś do zjedzenia i picia w automacie. Wszyscy uczniowie szkoły mają dostęp do bezprzewodowego Internetu na terenie szkoły. Szkoła posiada salę gimnastyczną, siłownię i dwa boiska na świeżym powietrzu. W szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny.

Uczniowie szkoły uzyskują wysoką zdawalność na maturze (blisko 100%) i na egzaminie zawodowym (około 75% – ponad średnią krajową). Szkoła posiada Certyfikat Wars i Sawa dla szkół wspierających uczniów uzdolnionych – nasi uczniowie biorą udział i odnoszą sukcesy w konkursach sprawdzających wiedzę, jak również w konkursach artystycznych.

W lutym 2013 roku zostaliśmy wyróżnieni jako najaktywniejsza szkoła ponadgimnazjalna w roku Korczakowskim. Otrzymaliśmy tytuł Szkoła Dialogu. Uczestniczymy w projektach unijnych.

Zajęliśmy II miejsce w konkursie na projekt uczniowski upamiętniający lokalną społeczność żydowską. Nasi uczniowie są laureatami Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rymy nieskończoności”, jak również finalistami ogólnopolskiego konkursu na dokument multimedialny „O tym nie można zapomnieć…”.

Zdobyliśmy I miejsce w międzywojewódzkim konkursie „Czuję się obywatelem RP”, jak również II miejsce w wojewódzkim konkursie „Polskie symbole narodowe w 25-lecie Wolności”. Zajęliśmy I miejsce w kategorii literatura w Ogólnowarszawskim konkursie „Trzy odsłony … Wolność”. Dwóch naszych uczniów zostało laureatami w Archidiecezjalnym Konkursie Santo Subito o Błogosławionym Janie Pawle II. Zostaliśmy finalistami wojewódzkiego konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej „Witaj Majowa Jutrzenko”.

Zajęliśmy I i II miejsce w międzyszkolnym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych „Wspólna Europa” oraz konkursie języka angielskiego „English Contest”. Zdobyliśmy główną nagrodę w konkursie dzielnicowym „Przeszłość spełnionych marzeń” i I miejsce w konkursie „Karaoke na Woli”.

W wielu przedsięwzięciach biorą udział klasy wojskowe min.: zabezpieczeniu Zlotu Młodzieży w Palmirach, ewakuacji warszawskich szpitali, spotkaniach z kombatantami i uroczystościach państwowych oraz rocznicowych.

Na przełomie września i października odbędzie się obóz integracyjny dla klas pierwszych.

Zajęcia pozalekcyjne:

Uczniowie mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach sportowych, przerwach rekreacyjnych, jak również występować w reprezentacji szkoły – zajęliśmy trzecie miejsce na Woli w siatkówce i koszykówce dziewcząt, czwarte miejsce w piłce koszykowej chłopców, pierwsze miejsce w tenisie stołowym, odnosimy sukcesy w biegach przełajowych i wierzymy, że stać nas na jeszcze lepsze miejsca. W klasach wojskowych i promocji zdrowia uczniowie maja zajęcia wychowania fizycznego na basenie.

W szkole bardzo prężnie działa koło wolontariatu – współpracujemy ze stowarzyszeniem Aslan, Stowarzyszeniem Dom Rodzina Pomoc, ze schroniskami dla zwierząt, uczestniczymy w akcjach honorowego krwiodawstwa, Górze Grosza, Dniu Papieskim, gdzie zbieramy pieniążki dla uczniów zdolnych z ubogich rodzin, zbiórce nakrętek, bierzemy udział w akcji Świąteczna Paczka i robimy paczki do domów dziecka, również w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy – pan Jurek Owsiak uczęszczał do naszej szkoły i czasami nas odwiedza.

Wymiana zagraniczna:

Uczniowie szkoły mogą uczestniczyć w wymianach międzynarodowych – Francja, Włochy, Izrael, Hiszpania, a uczniowie Technikum – również w praktykach zagranicznych.

Ogólna liczba uczniów w roku szkolnym. 2014/2015 w Zespole: 688, w tym w LO: 396, w Technikum: 292.
Liczba punktów kwalifikująca do przyjęcia w r.szk. 2014/2015: 100.

Spotkanie informacyjnych: 9 kwietnia 2015 r., godzina 17.30.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!