MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Trzykrotnie więcej młodzieży niż przed rokiem oblegało polskie stoisko narodowe na targach edukacyjnych w stolicy Białorusi!

Młodzieży białoruskiej było nie tylko więcej, ale była też ona lepiej przygotowana - większość wiedziała wstępnie, jakie studia i w jakich uczelniach ją interesuje.

Przedstawiciele 15 polskich uczelni, które promowały się wspólnie na stoisku "Study in Poland" podczas targów edukacyjnych „Obrazowanie i Kariera” w Mińsku (19-21 lutego) podkreślają, że są zadowoleni z wyjazdu.

Studenci z Białorusi stanowią drugą – po Ukraińcach - największą grupę wśród studentów obcokrajowców w Polsce, w 2014 roku było ich 3743 (prawie każdy dziesiąty student zagraniczny w Polsce). Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców obu krajów (Białoruś – 9,5 mln, Ukraina – 47 mln) odsetek młodzieży białoruskiej studiującej w Polsce jest prawie dwa razy wyższy niż w przypadku młodzieży ukraińskiej. To najlepiej pokazuje znaczenie działań prowadzonych w ramach programu „Study in Poland” na Białorusi. Aktywność grupy polskich uczelni na kierunku wschodnim pozwala przypuszczać, że w kolejnych latach liczba białoruskich studentów w Polsce będzie rosła.

Kolejne targi edukacyjne ze stoiskiem narodowym pod szyldem "Study in Poland" odbędzie się w Lizbonie (11-14 marca), we Lwowie (13-14 marca), w Almaty (9-11 kwietnia), Kijowie (16-18 kwietnia) i Erewanie (21-13 kwietnia).

Więcej informacji: www.info.studyinpoland.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.