MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Ponad 200 wystawców z Polski i ze świata  Uczelnie, szkoły policealne, licea i technika
 Spotkania z ekspertami OKE i prezentacje uczelni  Finał konkursu "Genius Universitatis" na najbardziej kreatywną kampanię rekrutacyjną uczelni  Warsztaty dla maturzystów

Jak co roku, Pałac Kultury i Nauki stanie się mekką dla wszystkich zainteresowanych edukacją. XXIII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2015 to największa w kraju impreza tego typu, przyciągająca tysiące gości: uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, studentów, nauczycieli, dyrektorów szkół, doradców zawodowych, rodziców.

- Termin Salonu idealnie pasuje do kalendarza roku szkolnego - mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. - Maturzyści upewnią się, czy wiedzą wszystko o majowym egzaminie i wybiorą kierunek studiów i uczelnię, gimnazjaliści wybiorą szkołę średnią, studenci - studia drugiego stopnia. Eksperci pomogą wszystkim w podjęciu optymalnych decyzji.

Jak mądrze wybrać kierunek studiów i uczelnię? Co zrobić, żeby dobrze się przygotować do matury? Czy studia w Australii, USA czy Kanadzie to mrzonka, czy też realna szansa? to tylko niektore z pytań na które maturzyści będą mogli uzyskać odpowiedź na Salonie.

Podczas uroczystości otwarcia Salonu (27 lutego, godz. 12.15, sala Mikołajskiej) wręczone zostaną nagrody dla zwycięzców konkursu Genius Universitatis na kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej, w pięciu kategoriach: reklama prasowa wspierająca rekrutację, instrument promocji międzynarodowej uczelni, fanpage na Facebooku, gadżet promocyjny wspierający rekrutację, rekrutacyjny serwis internetowy. W tym roku jury ma wyjątkowo trudne zadanie, bo w rywalizacji wzięły 42 uczelne, a konkurencja była bardzo wyrównana.

Tradycyjnie na Salonie swoje stoiska będą miały uczelnie z całego kraju i zagranicy oraz szkoły ponadgimnazjalne z Warszawy. Lista wystawców. Będzie można nie tylko poznać ofertę szkół i uczelni, ale także porozmawiać z ich przedstawicielami, poznać przyszłych kolegów, otrzymać materiały informacyjne, które ułatwią podjęcie ważnych życiowych decyzji.

Sobota, 28 lutego będzie dniem dla maturzystów, którzy z pewnością odliczają już dni do majowego egzaminu. Jak skutecznie przygotowac się do matury z matematyki, poradzi Dariusz Kulma, Nauczyciel Roku 2008 i najlepszy "korepetytor" młodzieży. Na pewno przyda się także prezentacja "na żywo" egzaminu ustnego z języka polskiego w nowej formule, którą poprowadzi Ewa Macias, egzaminatorka i nauczycielka z najlepszego liceum w tegorocznym rankingu Perspektyw - XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Aby wrażenie udziału w egzaminie było pełne, w komisji zasiądze druga egzaminatorka, Ewa Matałowska, nauczycielka z LXI Liceum Ogólnokształcącego im. Janiny Zawadowskiej, a w roli egzaminowanych wystąpią prawdziwi maturzyści.

Prezentacje Liceów i Techników rozpoczną się 26 lutego, Salon Szkół Wyższych i Policealnych oraz Salon Uczelni Zagranicznych STUDY ABROAD będą otwarte dla zwiedzających w dniach 27 i 28 lutego w godzinach 9.00-16.00. WSTĘP WOLNY.

Zapraszamy na uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Genius Universitatis 27 lutego 2015 o godz. 12.15 do sali Mikołajskiej.

Dodatkowych informacji udziela:
Anna Wdowińska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

XXIII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2015
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
27-28 lutego 2015, godz. 9-16

Prezentacje Liceów i Techników
26-28 lutego, godz. 9-16

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!