MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Z wielki trudem pomieścili się w Sali Mikołajskiej wszyscy zainteresowani udziałem w sobotnich warsztatach dla maturzystów. Uczestnicy siedzieli na podłodze i scenie i z uwagą słuchali Dariusza Kulmy, który znakomicie potrafi rozładować przedmaturalny stres dobrymi i - co najważniejsze! - realnymi nawet dwa miesiące przed egzaminem - radami.

Pełna sala była także na prezentacji na temat egzamin u ustnego z języka polskiego, którą poprowadziły egzaminatorki: Ewa Macias, nauczycielka języka polskiego z XIV LO im. Stanisława Staszica oraz Ewa Matałowska, nauczycielka języka polskiego z LXI LO im. Janiny Zawadowskiej przy Młodzieżowy Ośrodku Socjoterapii „SOS”. W roli zdających wystąpili prawdziwi maturzyści ze Staszica - Ania i Leon. Poradzili sobie znakomicie, a po inscenizacji egzaminu było wiele pytań do prowadzących.

Na kolejnych warsztatach dla maturzystów, prowadzonych przez Andrzeja Sągina z Warszawskiej Szkoły Reklamy, można było poćwiczyć sztukę wystąpień publicznych przed egzaminem (i nie tylko). I znów – tłum chętnych!

Goście Salonu mogli także poznać słodko-słony smak Australii podczas fantastycznej prezentacji przygotowanej przez ambasadę tego kraju oraz dowiedzieć się wszystkiego o studiowaniu w Kanadzie na spotkaniu, na które zaprosiła kanadyjska ambasada. A na zakończenie sobotniego programu Salonu - występy słuchaczy i wykładowców Szkoły Aktorskiej Machulskich.

Pierwszy dzień Salonu

Od 9.00 w Sali Mikołajskiej w Pałacu Kultury i Nauki tłum maturzystów z uwagą słuchał prezentacji eksperta OKE w Warszawie Mariana Pacholaka na temat egzaminu maturalnego z matematyki. Na tych spotkaniach zawsze jest dużo uczestników, ale w tym roku chyba pobiliśmy rekord frekwencji! Komplety były także na innych prezentacjach OKE dotyczących matury i egzaminu gimnazjalnego.

Debata otwierająca Salon - kolejna edycja cyklu „Wybieraj z głową”, miała w tym roku nową formułę. Wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński, zastępca dyrektoria Urzędu Pracy m.st. Warszawy Lech Antkowiak i szefowie biur karier z Uniwersytetu Warszawskiego, SGGW, Politechniki Warszawskiej, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Leona Koźmińskiego pokazywali młodzieży i szkolnym doradcom zawodowym, jak mądrze kształtować swoją ścieżkę kariery i unikać „ślepych uliczek”.

W uroczystości otwarcia XXIII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego wzięli udział: prof. Marek Krawczyk - przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich, rektor WUM, Włodzimierz Paszyński - wiceprezydent Warszawy, Anna Frenkiel – dyrektor OKE w Warszawie, Lech Antkowiak - zastępca dyrektoria Urzędu Pracy m.st. Warszawy, rektorzy i prorektorzy uczelni.

Szefowie promocji uczelni z całego kraju uczestniczyli w uroczystym ogłoszeniu wyników czwartej edycji konkursu Genius Universitatis na kreatywną kampanię rekrutacyjną uczelni. Statuetki zwycięzców odebrali reprezentanci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Jutro drugi dzień Salonu. Namawiamy do odwiedzania stoisk w gronie rodzinnym. Maturzystów zapraszamy na specjalnie przygotowane dla nich warsztaty.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!