MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Jabłko z logo uczelni przyrodniczej, kampania prasowa oparta na autorytecie znanych wykładowców, brawurowy fanpage uczelniany, wzorcowa promocja międzynarodowa, przyjazny dla użytkowników serwis rekrutacyjny, „uśmiechnięte” hasła promujące kierunki studiów - oto zdobywcy statuetek Genius Universitatis 2015, konkursu na najbardziej kreatywną kampanię rekrutacyjną uczelni w roku akademickim 2014/15. Konkurs zorganizowała Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Jury - znakomici specjaliści w dziedzinie marketingu i nowych mediów, - ocenili 119 prac z 42 uczelni. - Wśród całej masy prac niczym się niewyróżniających jest kilka „perełek” i to zarówno pod względem czystej kreacji, jak i pod względem przemyślanego, spójnego działania, mającego na celu przyciągnięcie uwagi studentów i zatrzymanie jej na dłużej - podsumowuje tegoroczną edycję jedna z jurorek, Katarzyna Dragović - Na uwagę zasługują niektóre strony internetowe o ciekawej grafice, interesujące reklamy prasowe, pomysłowe gadżety, odbiegające od tradycyjnego zestawu: długopis, koszulka, balonik. Jednak ogólnie uczelnie jakby starały się zniknąć w masie bardzo podobnych komunikatów innych szkół, różniących się tylko twarzami roześmianych ludzi na bardzo podobnych zdjęciach. Wydaje się, że szkoły wciąż jeszcze uważają, że „student i tak nas znajdzie”, że nie muszą o niego walczyć. Dziwi też, że bardzo dużo uczelni nie umie wykorzystywać mediów społecznościowych.

Nad przebiegiem konkursu czuwali:Katarzyna Dragović - praktyk i juror ceniony w największych światowych sieciowych agencjach reklamowych, założycielka Szkoły Mistrzów Reklamy, prof. Jan Garlicki - dyrektor generalny Centrum Badań Marketingowych INDICATOR, Natalia Hatalska - jedna z najbardziej rozpoznawanych osób w blogosferze i branży medialno-reklamowej, członek Rady Marek w konkursie Superbrands, Jacek Szlak- naczelny redaktor „Marketingu przy Kawie”, partner Konkursu Genius Universitatis, Przemysław Siwiński – popularyzator technologii mobilnych, autor pierwszego internetowego portalu dla maturzystów Perspektywy.pl i pierwszej aplikacji mobilnej dla kandydatów na studia, Paweł Tkaczyk - ekspert nowoczesnego brandingu, praktyk social media pomagający firmom w tworzeniu silnych marek, autor książek „Zakamarki marki” i „Grywalizacja”.

- O tym, że szkoły wyższe muszą się promować, wie każdy rektor zabiegający o to, by w warunkach niżu demograficznego pozyskać kandydatów na studia - młodych ludzi, korzystających z nowoczesnych form reklamowego przekazu. Nasz konkurs pomaga uczelniom spojrzeć na ich marketingowe działania z pozycji eksperckiej, wskazuje przykłady dobrze prowadzonych kampanii, podpowiada też, w jakim kierunku prowadzić promocję oferty uczelnianej - mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która organizuje konkurs Genius Universitatis.

Zwycięzcy edycji 2015

Reklama prasowa (ocenie poddano 21 prac)

1. Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
2. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
3. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Instrument promocji międzynarodowej (23 prace)

1. Uniwersytet Śląski
2. Politechnika Gdańska
3. Uczelnia Łazarskiego

Gadżet promocyjny (25 prac)

1. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
2. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Fanpage uczelni (32 prace)

1. Politechnika Warszawska
2. Uniwersytet Jagielloński
3. Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Rekrutacyjny serwis internetowy (18 prac)

1. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
2. Uniwersytet Łódzki
3. Politechnika Wrocławska

NAGRODA SPECJALNA za kreatywne hasła rekrutacyjne

Politechnika Wrocławska

Zwycięskie prace oraz komentarze jurorów przedstawiamy na stronie: www.perspektywy.pl/genius/galeria-prac-finalowych-2015

fot. Warszawska Szkoła Reklamy

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt