MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Do you speak English? Coraz rzadziej słyszymy takie pytanie. Z tej prostej przyczyny, że po angielsku mówi dziś praktycznie cały świat. Współczesne realia zawodowe i nie tylko, stawiają znajomość angielskiego wśród najważniejszych umiejętności. How well do you speak English? albo Do you speak English fluently? To pytania zdecydowanie bardziej aktualne i na miejscu. Tym samym bardzo ważnym elementem procesu edukacji jest nauka języka angielskiego. Warto przy tym pamiętać, że na naukę nigdy nie jest za późno.

Angielski na miarę czasów i potrzeb

W obliczu coraz wyższych wymagań na gruncie zawodowym i prywatnym, swoboda wypowiedzi w języku angielskim staje się ambicją młodzieży i osób dorosłych. Kluczem do sukcesu jest oczywiście dobra szkoła języka angielskiego, skuteczna metoda, lektor, native speaker itp. Nie ma co się oszukiwać, edukacja szkolna nie zapewnia znajomości gramatyki, słówek, idiomów na odpowiednim poziomie. Ponadto na rynku pracy funkcjonuje nadal tak wiele osób, które kończyły szkoły w czasach, kiedy język angielski nie był przedmiotem obowiązkowym. Można zatem powiedzieć, że oczekiwania potencjalnych uczestników kursów języka angielskiego są bardzo duże, ale też bardzo zróżnicowane.

artykuł sponsorowany

Gdzie i jak uczyć się angielskiego

Stajemy zatem przed niełatwym zadaniem. Chcemy znaleźć najlepszą, rekomendowaną szkołę języka angielskiego, ale równie ważna jest metoda nauczania języka. Wychodząc z założenia, że trudno zdefiniować jeden skuteczny sposób, warto rozejrzeć się za szkołą, w której proces nauczania jest jak najbardziej zindywidualizowany, dostosowany do potrzeb i możliwości. Metoda nauczania powinna otwierać wiele dróg prowadzących do jednego celu, jakim jest nauka angielskiego. Skuteczna, przyjemna, zwieńczona sukcesem (swobodna rozmowa, certyfikaty, kariera, wyjazd itp.).

Speak Up: opinie ekspertów i studentów o metodzie nauki angielskiego

Kompleksowe podejście do nauki to domena szkół języka angielskiego Speak Up. W ofercie można znaleźć zajęcia, które skupiają się na swobodnej, płynnej komunikacji, konwersacjach na różnorodne tematy. Są kursy skierowane do osób nastawionych na rozwój zawodowy: Business English oraz kluby dedykowane dla poszczególnych branż. Gramatyka, słownictwo, przygotowanie do ważnych egzaminów i certyfikatów to podstawa programu nauczania. Cele uczestników kursów są różne i taka też jest oferta dydaktyczna w Speak Up, wyjaśnia dyrektor metodyczny szkoły, Katarzyna Krawczyk-Strzelec.

Uczestnicy kursów najbardziej doceniają w Speak Up właśnie to, że mogą wybrać własną drogę. Bardzo istotny jest nie tylko cel, ale także metoda nauczania. Rynek usług edukacyjnych to dziś naprawdę bardzo szeroki wybór. Od cudownych metod, które mają skutkować bez większych nakładów pracy, przez oryginalne gadżety, naukę sms-ową, po znane metody, takie jak szkoły Callana czy Helen Doron. Na tym tle unikatowa metoda Speak Up prezentuje się nie tylko obiecująco, ale przede wszystkim wiarygodnie i realnie. Kluczem do sukcesu jest tu kombinacja różnych metod edukacyjnych, co daje atrakcyjną różnorodność. Ponadto uczniowie sami mogą decydować, która z dróg jest dla nich najskuteczniejsza i najkrótsza. Pozytywne opinie o Speak Up w szczególności dotyczą elastyczności, która daje możliwość indywidualnego dopasowania kursu do własnych oczekiwań i możliwości.

A zatem, co konkretnie proponuje Speak Up?

Przede wszystkim nie ma tu zajęć w licznych grupach, w których siłą rzeczy uśrednia się poziom prowadzonych zajęć. Mamy za to możliwość pracy indywidualnej albo w niewielkich grupach. Konwersacje z native speakerem lub z uczestnikami kursów, praca nad gramatyką, słownictwem, prawidłową wymową – zgodnie z potrzebami uczniów. Pozytywne opinie o Speak Up to również zasługa unikalnego pomysłu na kluby konwersacyjne. Dla wielu osób interesujące dyskusje to najlepsza metoda nauki języka i nabycia swobody w wyrażaniu poglądów po angielsku. Oczywiście uczniowie mają również dostęp do interesujących ćwiczeń online w internetowej Strefie Słuchacza. Zaplecze multimedialne stanowi jeden z najmocniejszych punktów oferty Speak Up. Indywidualna praca online to swoboda organizowania sobie czasu nauki oraz kameralne warunki, ważne szczególnie przy pracy nad wymową i swobodą wypowiedzi.

Speak Up cieszy się również świetną opinią pod względem przygotowania do egzaminów oraz międzynarodowych certyfikatów FCE, CAE, University of Cambridge ESOL Examinations. Kursy wprowadzają w specyfikę i formułę egzaminów oraz prezentują najlepsze strategie egzaminacyjne.

Pod czujnym okiem metodyka Speak Up – ocena efektów

Mamy zatem szkołę, która daje szeroki wybór metod i nie pozostawia nas sam na sam z niełatwym wyborem. Dzięki wsparciu metodyka na każdym etapie możemy ustalać i weryfikować najlepszy plan zajęć. Metodyk (Head of Studies) pomaga oceniać postępy, zidentyfikować ewentualne braki, a program nauczania jest dopasowany do poziomów znajomości języka opracowanych przez Radę Europy (CEFR). W Speak Up uczymy się dla konkretnych i wymiernych rezultatów, na które otrzymujemy od szkoły pisemną gwarancję. Tak, tak. Speak Up gwarantuje, że uczestnik kursu opanuje język w zakładanym zakresie (komunikacja w pracy, podróży, w rozmowach służbowych i prywatnych).

www.speak-up.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!