MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

O bezpieczeństwie w sieci i kształtowaniu tam wizerunku przez młode osoby, będą rozmawiać licealiści z ekspertami na konferencji „Reputacja w sieci”, która odbędzie się 13 marca o godz. 17.00 w Przestrzeni Kreatywnej przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie. Spotkanie jest realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dla uczniów szkół średnich „Zwolnieni z teorii”.

Wirtualny czyli rzeczywisty wizerunek młodych

Celem projektu „Reputacja w sieci” jest propagowanie dobrych nawyków zachowań w internecie, zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i dorosłych (studentów, nauczycieli i rodziców). - Internet staje się integralną częścią naszego życia. Spędzamy tam coraz więcej czasu, a wirtualna przestrzeń przenika naszą rzeczywistość w różnych sferach – mówi Olek Podwysocki z LO im. Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie. Młodzi organizatorzy chcą zachęcić swoich rówieśników do tego, by dbali o swoje bezpieczeństwo, ale i świadomie kreowali wizerunek w internecie. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Warszawie oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie: Natalia Chmiel, Jerzy Woźniak i Olek Podwysocki.

- Już od najmłodszych lat dzieci oglądają bajki (np. na YouTube), lub grają w gry online. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń, jakie niesie za sobą internet. Co więcej, dorośli, rodzice/nauczyciele nie zawsze wiedzą, jak dbać o bezpieczeństwo w sieci i jak uczyć młodych ludzi dobrych nawyków – mówi Jerzy Woźniak z LO im. S. Żeromskiego w Warszawie. - Chcemy czuć się bezpiecznie wszędzie tam, gdzie jesteśmy. Chcemy wiedzieć, jakie mogą być konsekwencje naszych zachowań w cyfrowym świecie – dodaje Natalia Chmiel z LO im. Stefana Żeromskiego w Warszawie.

Do rozmów o bezpieczeństwie w sieci i kreowaniu wizerunku młodzież zaprosiła ekspertów, którzy na co dzień zajmują się tymi zagadnieniami. Wystąpi m.in. Marta Smyrska, konsultant ds. PR i mediów społecznościowych, która pomaga firmom i ludziom w opowiadaniu ich historii, a przedstawiciele NASK.pl udostępnią wyniki swoich badań na temat zagrożeń młodzieży w internecie. Zabiorą też głos licealiści, pokazując perspektywę młodego pokolenia.

Konferencja jest adresowana do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Udział w niej jest bezpłatny. Aby wziąć udział wystarczy potwierdzić swój udział w wydarzeniu na facebook’u oraz stawić się osobiście 13 marca w piątek o godzinie 17 w Przestrzeni Kreatywnej na ul. Mińskiej 65 w Warszawie.

Zwolnieni z teorii

„Zwolnieni z teorii” to ogólnopolskie przedsięwzięcie edukacyjne dla szkół średnich, w którym rywalizujące zespoły przygotowują konkretne projekty społeczne. - Przez podjęcie się organizacji konferencji „Reputacja w sieci” też pokazujemy, że młodzież chce kształtować otoczenie, w którym żyje, bierze odpowiedzialność za swoje decyzje i nie boi się wysiłku – mówi Jerzy Woźniak.

Autorzy najlepszych projektów otrzymają m.in. Certyfikat Project Managment Principles oraz Certyfikat Project Managment Fundamentals sygnowane przez Project Managment Institute R.E.P. - MT&DC. To dokumenty potwierdzające zdobyte doświadczenie i wiedzę o najważniejszych elementach zarządzania projektami, wystarczającą do samodzielnej realizacji projektu, również społecznego. Organizatorem akcji „Zwolnienie z teorii” jest Fundacja Social Wolves.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt