MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


12 maja 2015 r. dowiemy się, dokąd zmierza świat albo przynajmniej usłyszymy, jak jego przyszłość widzą polscy studenci. Tego dnia na Akademii Leona Koźmińskiego (ALK) odbędzie się studencka konferencja naukowa pt. „Dokąd zmierza świat – gospodarka, polityka i społeczeństwo przyszłości”.

Do rozważań nad tymi zagadnieniami studenci ALK z koła naukowego Macroeconomics Club zaprosili kolegów ze studiów licencjackich z innych uczelni, zwłaszcza z kierunków społecznych, humanistycznych i ekonomicznych. Wszyscy chętni mogą przygotować referaty, taką gotowość trzeba zgłosić organizatorom do 15 marca. Abstrakty i referaty można będzie przekazać do 19 kwietnia.

Celem konferencji jest przeprowadzenie debaty wśród młodych ludzi nad perspektywami współczesnej gospodarki i społeczeństwa, zarówno w ujęciu krajowym, jak i międzynarodowym. Przede wszystkim chodzi o znalezienie odpowiedzi na pytania: jak obecni studenci, którzy tworzyć będą w przyszłości elitę intelektualną, patrzą na zmieniający się świat, jakie widzą szanse dla siebie, swoich krajów, regionów i społeczności lokalnych? Jakie zagrożenia uważają na najbardziej niepokojące? I jakie procesy społeczne i gospodarcze będą – ich zdaniem - decydujące dla kształtu świata w perspektywie kilkunastu najbliższych lat?

Łącząc trzy obszary analiz – gospodarkę, społeczeństwo i politykę – organizatorzy konferencji zachęcają do interdyscyplinarnego podejścia. Wielu bieżących problemów nie można analizować z punktu widzenia pojedynczej dyscypliny, bo takie kwestie jak rozwój zrównoważony, spójność społeczna, rzeczywistość wirtualna, rola mediów we współczesnej gospodarce i polityce itd., wymagają łączenia metod z różnych nauk społecznych.

Organizatorzy liczą na kreatywność uczestników, którzy zaproponują tematy do dyskusji. Na konferencji zostanie zaprezentowanych 25 najlepszych referatów, wybranych spośród nadesłanych przez uczestników. Jury nagrodzi 6 prezentacji (wartość każdej nagrody: 500 zł). Osoby występujące na konferencji mogą wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu poświęconym technikom prezentacji.

Patronat nad konferencją objął portal www.studentnews.pl.

Szczegółowe informacje: www.kozminski.edu.pl/dokadzmierzaswiat

Bartosz Wielgo, Prezes Studenckiego Koła Naukowego Macroeconomics Club  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

# Akademia Leona Koźmińskiego jest wyższą uczelnią o szerokim profilu biznesowym, posiadającą pełne uprawnienia akademickie. Jest jedyną uczelnią w Polce, która posiada akredytacje międzynarodowe: AACSB, EQUIS, AMBA i CEEMAN; ma też ocenę wyróżniającą Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla kierunków zarządzanie, prawo i administracja. Według rankingów krajowych oraz międzynarodowych jest najlepszą polską uczelnią biznesową i liderem kształcenia menedżerskiego w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest też najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w Polsce – studiuje w niej tysiąc obcokrajowców reprezentujących ponad 60 narodowości. Na studiach licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych kształci 8000 osób.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt