MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Słowo przenika się z muzyką, poezja z elementami aktorstwa, a to wszystko w atmosferze konstruktywnej rywalizacji jaką niesie ze sobą slam poetycki. Właśnie w tej formie powracają Koziołki Poetyckie, spotkania, które przez wiele lat gromadziły w Lublinie miłośników poezji. Odbędą się 29 maja podczas Festiwalu „Miasto Poezji”. Ruszyły właśnie zapisy na warsztaty przygotowawcze.

Przez kilka majowych dni, Lublin zamienia się w Miasto Poezji. Poezja wychodzi na spotkanie z mieszkańcami; mogą jej posłuchać w trolejbusie, w drodze do pracy, czy pijąc kawę w kawiarni na Starym Mieście. Kreatywnych pomysłów z roku na rok jest coraz więcej. Nowością w tegorocznej edycji jest wskrzeszenie Koziołków Poetyckich, wydarzenia, które regularnie odbywało się w Lublinie w latach 2005 – 2010. Gośćmi tych spotkań byli m.in. Jacek Dehnel, Bohdan Zadura czy Jacek Podsiadło. Po 5 latach impreza powraca w nowej odsłonie. Do rywalizacji słowem, organizatorzy zapraszają tych, którzy szanują słowo poetyckie, a jednocześnie cenią dobrą rywalizację, interdyscyplinarność i profesjonalizm w prezentacji swoich umiejętności. Jurorami slamu będą: Andrzej Sosnowski, Piotr Śliwiński i publiczność.

Koziołki Poetyckie z nazwy i założeń odwołują się do dawnej tradycji wydarzenia literackiego Lublina. Pragniemy, by to spotkanie łączyło środowiska, dla których ważne jest słowo. Na jednej scenie wzajemnie inspirować się będzie poezja, aktorstwo i hip-hop. To nowa jakość na lubelskiej scenie poetyckiej - mówi Alina Bąk, koordynatorka Miasta Poezji.

Warsztaty

Wydarzenie poprzedzą warsztaty prowadzone prze teoretyków i praktyków slamu. Zaproszenie do tego grona przyjął m.in. poeta Jaś Kapela, legenda polskiego slamu. To on, jako pierwszy w historii został zwycięzcą podczas pierwszego slamu, który odbył się w 2003 roku w Starej Prochoffni. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się z uczestnikami także slamerka i performerka, związana  z międzynarodową sceną spoken word poetry - Weronika Lewandowska. Elementy improwizacji wprowadzi pochodzący z Lublina teatralny twórca Arkadiusz Ziętek. W 2008 roku wraz z Mike’iem Hughes’em (Uncalled for Improv) poprowadził jeden z pierwszych w Polsce warsztatów improv, który był impulsem do dynamicznego rozwoju tego gatunku teatru w naszym kraju. Natomiast o tym, jak łączyć słowo z muzyką, opowie Tomasz Dymek, znany jako Raper Dolar, związany ze sztuką spontanicznej słownej improwizacji czyli Freestyle`em od 16 lat. Ma na koncie wspólne występy sceniczne z takimi artystami jak: Junior Stress, Chonabibe.

Zgłoszenia

Warsztaty są skierowane zarówno do profesjonalistów jak i amatorów. Odbędą się w Lublinie, w siedzibie Teatru NN przy ulicy Grodzkiej 20 w dniach 8-10 maja 2015 roku w godz. 10:00 – 17:00. Organizatorzy zapewniają uczestnikom noclegi i obiady. Udział w warsztatach jest jednocześnie zgłoszeniem udziału w slamie. Aby zgłosić chęć udziału w warsztatach, należy pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony www.miastopoezji.pl, uzupełnić i wysłać drogą e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 30.04.2015 roku. Na warsztaty zostanie zaproszonych 20 osób, które w największym stopniu spełniają profil uczestnika, czyli zajmują się poezją, są slamerami, aktorami lub raperami, chcą spróbować swoich sił w slamie lub mają już za sobą udział w innych slamach. 

Kontakt dla mediów:
Dorota Steliga, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Tel. 512949039

Kontakt dla uczestników:
Maciej Tuora, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miasto Poezji - to festiwal literacki organizowany od 2008 roku w Lublinie przez Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”. Jego ideą jest promowanie Lublina jako miasta literackiego. Festiwal to dziesiątki spotkań z wybitnymi poetami i różnorodne działania społeczno-­artystyczne popularyzujące poezję. Festiwal dzieje się w wielu miejscach: na uniwersytetach, w szkołach, bibliotekach, domach kultury, domach pomocy społecznej, świątyniach, kawiarniach, w otwartych przestrzeniach miasta, podwórkach. Odbywają się również spotkania z poetami w mieszkaniach prywatnych (program „Mieszkania Poezji”).

Tegoroczna edycja odbędzie w dniach 25-30 maja.
Więcej szczegółów: www.miastopoezji.pl 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.