MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Certyfikaty Cambridge English są przepustką na 10 000 uczelni całego świata. Do najpowszechniej uznawanych należą Cambridge English: Advanced oraz IELTS.

Jednym z warunków studiowania za granicą jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego. Do najpopularniejszych należą egzaminy i testy, tworzone przez Cambridge English (część Uniwersytetu w Cambridge, odpowiedzialną za certyfikację językową). Cambridge English: Advanced oraz IELTS są nie tylko powszechnym standardem potwierdzającym znajomość języka (również poza krajami anglojęzycznymi), ale mogą dawać przyszłym studentom dodatkowe korzyści.

Posiadacze Cambridge English: Advanced mają ułatwiony dostęp do najlepszych anglojęzycznych uczelni na świecie. Kwalifikacje te cieszą się też uznaniem pracodawców w kraju i za granicą, gdyż potwierdzają biegłą znajomość języka na poziomie C1 wg skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR). To poziom zaawansowany: kandydat swobodnie posługuje się językiem, wypowiada się płynnie, rozumie trudne teksty.

  • Certyfikat Cambridge English: Advanced to atut przy aplikowaniu na uniwersytety w Wielkiej Brytanii, Australii, Irlandii i Nowej Zelandii. Wzrasta jego popularność w Kanadzie i USA - mówi Arkadiusz Jaworski z Cambridge English – Certyfikat daje dodatkowe korzyści. Zdanie go na ocenę A (powyżej 200 pkt. w nowej skali ocen Cambridge English) to szansa na dostanie się na lepszą uczelnię: kandydat otrzymuje wówczas dodatkowe punkty UCAS - instytucji zajmującej się koordynowaniem rekrutacji przyszłych studentów uczelni brytyjskich.
  • Przygotowania do egzaminu Cambridge English: Advanced wymagają od studentów wielu wysiłków. Dzięki temu młodzi ludzie osiągają biegłość językową w stopniu pozwalającym sprostać wymogom podczas studiów – dodaje Alison Standring z London School of Economics &  Political Science w Wielkiej Brytanii.

IELTS (International English Language Testing System) to najpopularniejszy na świecie test diagnostyczny z języka angielskiego. Ocenia on aktualny poziom znajomości języka i jest ważny przez dwa lata od momentu zdania. IELTS został stworzony 25 lat temu przez trzy instytucje: British Council, Cambridge English i stowarzyszenie uczelni australijskich IDP Education.

  • Test określa znajomość języka w systemie 9-punktowym. Uznające IELTS uczelnie ustalają wymagany próg, który pozwala ubiegać się o przyjęcie na studia. Na brytyjskich uczelniach jest to minimum 6,5 pkt., czyli poziom B2/C1 w skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR) i 180 pkt. w nowej skali ocen Cambridge English - mówi Arkadiusz Jaworski z Cambridge English.
  • IELTS diagnozuje biegłość kandydatów nie tylko w zakresie języka pisanego i mówionego, lecz również komunikowania się w środowisku akademickim – dodaje James F. Minter z Columbia University w Nowym Jorku.

 
Ewa Niedziałek, studentka
Gdy po raz pierwszy wyjechałam do Wielkiej Brytanii, zachwyciłam się krajem. Po powrocie zapisałam się na kurs przygotowujący do Cambridge English: Advanced. Zdanie go na najwyższą ocenę kosztowało wiele wysiłku. Rozpoczęłam studia w Polsce, następnie zakwalifikowałam się do rocznego programu w języku angielskim na uczelni w Szwecji. Certyfikat Cambridge English wystarczył, by przekonać jej władze, że poradzę sobie z wymogami językowymi. Bez tego egzaminu nie spotkałabym wielu wspaniałych ludzi z całego świata – dzięki niemu mogłam przeżyć świetną przygodę.

Informacje o Cambridge English:
- to instytucja tworząca wiodące egzaminy dla osób uczących się języka angielskiego i nauczycieli tego języka, takie jak Cambridge English: First, Cambridge English: Advanced oraz współtworząca egzamin IELTS. Jest częścią Uniwersytetu Cambridge. Co roku ponad  5 mln osób w 130 krajach zdaje egzaminy Cambridge English - certyfikaty są uznawane przez przeszło 20 000 instytucji: pracodawców, uczelni, agend rządowych (w tym 550 w Polsce). Dalsze informacje: www.cambridgeenglish.org/pl/

Dalsze informacje: Renata Polkowska, Aleksandra Stasiak, Omega Communication
tel. 22 547 08 86, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt