MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Studenci, absolwenci i pracownicy Akademii Leona Koźmińskiego od dzisiaj mają własny sklep internetowy, w którym mogą kupić ubrania i gadżety z logo uczelni. Modne wzory i dobrej jakości materiały zachęcają do zakupu, zwłaszcza że członkowie akademickiej społeczności chętnie identyfikują się z uczelnią. To pierwsza taka inicjatywa wśród polskich szkół wyższych.

Kozminski Boutique został uruchomiony na początku tego roku akademickiego na terenie uczelni. Znalazły się w nim produkty z serii typowych gadżetów, takie jak kubki termiczne, koszulki, bluzy. Jeszcze w sezonie jesiennym specjalnie dla uczelni linię marynarek, koszul i bluz sportowych zaprojektował Rodrigo De La Garza, pracujący w Polsce projektant z Meksyku. Coraz więcej studentów i gości uczelni robi tu zakupy dla siebie albo na prezenty dla rodziny i znajomych. W sezonie świątecznym obroty w sklepie wyraźnie wzrosły.

- Zachęceni sukcesem sklepu stacjonarnego, zdecydowaliśmy się uruchomienie sprzedaży internetowej, zwłaszcza, że coraz więcej absolwentów z rożnych miast i z zagranicy pytało nas o możliwość zakupu towarów online – mówi Daria Kowalska, dyrektor marketingu Akademii Leona Koźmińskiego, pomysłodawczymi sklepu.

Uczelnia wybrała do współpracy platformę e-commerce shoplo.com. Pod adresem kozminski.shoplo.com dostępna jest cała gama produktów sygnowanych nazwą uczelni. Część z nich zdobi herb uczelni, inne mają jej logo, a jeszcze inne tylko napis KOZMINSKI. Większość zaprojektowała Tatiana Burchuładze-Sobczyńska, grafik odpowiedzialny za stronę wizualną wszystkich materiałów promocyjnych Akademii Leona Koźmińskiego. Docelowo w sklepiku mają się znaleźć także wybrane produkty oferowane przez firmy założone przez studentów i absolwentów. Pierwszy z nich to modne okulary słoneczne w drewnianej oprawie, wprowadzone do Kozminski Boutique tej wiosny.

Własne sklepy, głównie z produktami linii sportowej mają czołowe uczelnie amerykańskie z tzw. Ivy League (ivysport.com). Koźmiński jest najlepszą polską uczelnią biznesową, która w swojej filozofii działania nawiązuje do amerykańskich szkół biznesu. Podobnie jak one, aktywnie promuje własnych sporowców, uczestniczy w uczelnianych rozgrywkach, a AZS ALK wielokrotnie był już akademickim mistrzem Polski. Stroje z logo uczelni pozwalają identyfikować się ze swoją alma mater i pomagają kibicować jej drużynom sportowym.

Akademia Leona Koźmińskiego jest wyższą uczelnią o szerokim profilu biznesowym, posiadającą pełne uprawnienia akademickie. Jest jedyną uczelnią w Polce, która posiada akredytacje międzynarodowe: AACSB, EQUIS, AMBA i CEEMAN; ma też ocenę wyróżniającą Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla kierunków zarządzanie, prawo i administracja. Według rankingów krajowych oraz międzynarodowych jest najlepszą polską uczelnią biznesową i liderem kształcenia menedżerskiego w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest też najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w Polsce – studiuje w niej tysiąc obcokrajowców reprezentujących ponad 60 narodowości. Na studiach licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych kształci 8000 osób.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt