MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

17-letnia Zuzanna Kosmala z XIII LO w Szczecinie została zwyciężczynią XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Sukces jest godny uznania tym bardziej, że Zuzanna jest uczennicą pierwszej klasy. W trzech etapach zawodów OWE pokonała ponad 13 uczniów z 864 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

II miejsce zajął Łukasz Trojan z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II im. M. Konopnickiej w Opolu, a III miejsce - Michał Gałagus z I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze.

Wyniki zostały ogłoszone 29 marca w Jachrance koło Warszawy, gdzie odbywały się zawody centralne z udziałem 100 wyłonionych wcześniej najlepszych uczniów z całej Polski. Jak mówi Zuzanna, ekonomii uczyła się dla zaspokojenie swojej ciekawości, aby zrozumieć, jakie mechanizmy kierują współczesny światem i rzeczywistością polityczno-gospodarczą. Postanowiła swoje zainteresowania połączyć z przygotowaniami do OWE, bo jak mówi, w szkole panuje przychylna atmosfera dla takiej aktywności. Uczniowie z tej szkoły zachęcani przez nauczycieli co roku biorą udział w olimpiadzie i zajmują wysokie miejsca. Jak zapewnia Zuzanna do OWE uczyła się od końca września, nauka przychodziła jej lekko, bez wysiłku.

Na główną nagrodę, jaką jest możliwość studiów na wybranej uczelni z pominięciem rekrutacji, będzie musiała poczekać do skończenia liceum. Prawdopodobnie zwyciężczyni wybierze studia w Szkole Głównej Handlowej. Dla laureatów Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz opiekujących się nimi nauczycieli, a także najlepszych szkół przewidziano także nagrody pieniężne,rzeczowe (laptopy), stypendia, wyjazdy zagraniczne, staże i praktyki Jak podkreśla prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, które jest organizatorem przedsięwzięcia, Olimpiada jest nie tylko okazją do zdobycia wiedzy z zakresu ekonomii, gospodarki i finansów. To także wielka przygoda, motywacja do dalszej pracy, a często także przepustka do kariery. - Najważniejsze jest jednak to, że wiedza ekonomiczna im wcześniej zgłębiona,tym bardziej procentuje w życiu. Sprzyja racjonalizacji podejmowanych decyzji – mówi prof. Mączyńska.

W tym roku do olimpiady zgłosiło się ponad 13 tys. uczniów z 864 szkół. Szczegóły na stronie internetowej: www.owe.pte.pl, a także pod nr. tel. 22 551 54 18.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt