MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Zespół studentów z Politechniki Łódzkiej zakwalifikował się do krajowych finałów Imagine Cup największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów organizowanego przez firmę Microsoft. Drużyna przygotowała wieloplatformową aplikację Polyglot służącą do nauki języków obcych. O przepustkę do finału światowego powalczy z czterema innymi zespołami, które w kategorii Innowacje weszły do finału.

W skład drużyny EduDevs wchodzą: Daniel Gaszewski, Mateusz Wadas, Wiktoria Kozłowicz i Emil Pytka, studenci studiów pierwszego i drugiego stopnia z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej. Mentorem drużyny jest mgr Jarosław Andrzejczak z Instytutu Informatyki.

Jak wyjaśniają studenci zaletą aplikacji Polyglot jest możliwość tworzenia spersonalizowanych map słów i zwrotów. Aplikacja wykorzystuje zależność między ilością informacji przechowywanej w pamięci, a upływem czasu, jaki nastąpił od momentu zapamiętania (krzywa zapominania Ebbinghausa). Wyznacza przy tym indywidualne interwały powtarzania danych słówek tak, aby nauka języka była jak najbardziej efektywna. Nowoczesny interfejs pozwala w łatwy i intuicyjny sposób tworzyć nowe mapy słówek. Mapy te można współdzielić z innymi użytkownikami lub pobierać mapy dostępne dla wszystkich.

Aplikacja powstaje na platformy Windows 8, Windows Phone oraz Android, co daje użytkownikom dostęp do swoich map w każdej sytuacji.

Finały krajowe odbędą się 8-9 kwietnia 2015 roku w Warszawie. Laureaci pierwszych miejsc najpierw będą reprezentowali Polskę w półfinałach światowych, które odbędą się w maju. W lipcu drużyny wyłonione podczas półfinałów powalczą o najwyższe miejsca w finałach światowych w Seattle. Na najlepszych czeka 50 tys. dolarów.

Fanpage aplikacji tworzonej w ramach konkursu: www.facebook.com/PolyglotApp?fref=ts

Trzymamy kciuki za nasz zespół!

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt