MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Poświęcenie, pasja, wytrwałość i oddanie to niezwykle ważne elementy pracy każdego nauczyciela. W obliczu wyzwań, przed którymi staje współczesna szkoła, łatwo zagubić pedagogiczny zapał. Chyba, że… pojawi się silna inspiracja, która pobudzi do nowych działań. Gdzie jej szukać? Na przykład w kinie!

Już 11 kwietnia rusza VII edycja wyjątkowych warsztatów „Pracuję z klasą”. W dziewięciu miastach Polski nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjów obejrzą film „Carte Blanche” z gwiazdorską rolą Andrzeja Chyry. Aktor wcielił się w postać nauczyciela jednego z lubelskich liceów, który stopniowo zaczyna tracić wzrok. Oddany swojej pracy, a przede uczniom przygotowującym się do matury, postanawia ukryć swoją chorobę i towarzyszyć młodzieży w tym ważnym dla niej etapie nauki. Ta piękna, życiowa historia o pasji, wytrwałości i oddaniu, to idealna okazja do wspólnej refleksji  na temat  roli wychowawcy, dlatego po projekcji filmu odbędą się bezpłatne warsztaty przygotowane przez psychologa.

Hasłem przewodnim tegorocznych warsztatów jest temat: „Mam klasę, działam w grupie”. Organizatorzy warsztatów chcą zwrócić uwagę na dwa obszary szkolnej rzeczywistości: sali lekcyjnej i pokoju nauczycielskiego, w których nauczyciel buduje swoje relacje z grupą. Każdy z tych obszarów wymaga innego rodzaju pracy oraz różnych umiejętności komunikacyjnych. Nauczyciele wiedzą, jak ważne jest, aby dobrze funkcjonować w obu grupach – zwłaszcza w obliczu ciągłych wyzwań, przed jakimi staje współczesna szkoła.

Harmonogram warsztatów „Pracuję z klasą”:

11.04 – Wrocław, Kino Nowe Horyzonty, godz. 10.00
18.04 – Warszawa, Kino Muranów, godz. 10.00
18.04 – Kielce, Kino WDK, godz. 10.00
18.04 – Poznań, Kino Muza, 9.30
18.04 – Częstochowa, Kino Iluzja, godz. 10.00
25.04 – Białystok, Kino Forum, godz. 10.30
25.04 - Szczecin, Kino Pionier, godz. 10.00
25.04 – Katowice, Kino Światowid, godz. 10.00
9.05 – Olsztyn, Kino Studyjna Awangarda 2, godz. 10.00

O programie

Program „Pracuję z klasą”, od siedmiu lat prowadzony przez wydawnictwo Nowa Era, skierowany jest do nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem programu jest pomoc nauczycielom w doskonaleniu warsztatu pracy i pełnieniu funkcji wychowawcy. Wśród poruszanych tematów znalazły się między innymi: profilaktyka przemocy w szkole, budowanie autorytetu, depresja, cyberprzemoc, rozwiązywanie konfliktów, negocjacje, motywowanie.  Bezpłatne warsztaty filmowe, będące jednym z filarów programu, prowadzone wspólnie ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty przyciągają rzesze nauczycieli nawet w sobotnie poranki – do tej pory z takiej formy doskonalenia zawodowego skorzystało już ponad 10 000 nauczycieli. Strona internetowa programu: www.pracujezklasa.pl

Więcej informacji: Wydawnictwo Nowa Era - tel. 801 88 10 10 (z telefonów stacjonarnych) oraz 58 721 48 00 (z telefonów komórkowych).

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt