MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów (SKAP) Politechniki Warszawskiej chce pobić swój dotychczasowy rekord Polski  ̵ budowany przez nich, kolejny super ekonomiczny pojazd, ma przejechać 1000 km. Środki na jego budowę będą zbierać, między innymi, w ramach crowfundingu.

„Zbiórkę organizujemy w ramach akceleratora Internest. Jej celem jest zapełnienie luki pomiędzy tym, co mamy, a tym, co jest niezbędne do ukończenia projektu na czas.” – mówi Adrianna Kaźmierczak, Prezes Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów działającego na Wydziale Mechaniki, Energetyki i Lotnictwa w Politechnice Warszawskiej - „Nowy pojazd – Kropelka 2015 – ma zastąpić obecnie istniejący pojazd. Sam projekt rozpoczął się dwa lata temu – większa część tego czasu była to faza koncepcyjna, czyli zbieranie pomysłów, szukanie najbardziej optymalnych rozwiązań oraz projektowanie pojazdu i podzespołów. Teraz czas na realizację” – podkreśla prezes Adrianna Kaźmierczak. - „Mamy już poszycie, silnik i część układów niezbędnych do jazdy Kropelki. Do zrobienia zostało niewiele, jednak bez dodatkowych środków, możemy mieć poważny problem ze startem w zawodach Shell Eco-marathon, a fundusze jakie może nam przekazać uczelnia uległy wyczerpaniu. Mamy nadzieję, że internauci pomogą nam rozwiązać ten problem”

Pojazd Kropelka wykonywany jest z kompozytu węglowego, dzięki czemu młodym konstruktorom ze SKAP udało się zdecydowanie ograniczyć masę poszycia. Niezwykle opływowy kształt Kropelki oraz samodzielnie zaprojektowany silnik o szacowanej sprawności sięgającej 35% to kolejne elementy mające wpływ na uzyskanie rekordowego wyniku i zwycięstwa w zawodach Shell Eco-marathon. „Nasze główne cele to testowanie nowych, innowacyjnych rozwiązań i  inwestycja w młodych inżynierów. Członkowie naszego Koła uczą się w praktyce zagadnień mechanicznych, elektronicznych i oczywiście aerodynamicznych. Kładziemy duży nacisk na pracę w grupie i samorozwój, co procentuje nie tylko w kontekście organizacji, ale także dla każdego z osobna, gdy rozpocznie karierę zawodową.” – mówi Joanna Patejuk, Sekretarz SKAP. – „Motorem do działania i motywacją dla studentów jest praca nad realnymi projektami i badaniami, których wyniki mogą znaleźć zastosowanie podczas konstruowania ekologicznych i ekonomicznych pojazdów miejskich.”

Informacje dodatkowe:

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów (SKAP) na Wydziale Mechaniki, Energetyki i Lotnictwa działa od 2005  roku i obecnie zrzesza 60 studentów.

Od 2006 roku studenci ze SKAP biorą udział w prestiżowych zawodach Shell Eco–marathon, w dwóch kategoriach: Prototyp i Pojazd Miejski. Ich największe osiągnięcia to: w 2014 roku II miejsce wśród pojazdów napędzanych benzyną i III miejsce w klasyfikacji generalnej oraz w 2013 - I miejsce wśród pojazdów napędzanych benzyną i II miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tegoroczna edycja zawodów odbędzie się 21-24 maja w Rotterdamie w Holandii.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt