MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Dziś (13.04.15) rozpoczął się I etap rozgrywek Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „TIK? Tak!”. W tegorocznej edycji udział bierze rekordowa liczba szkół – do tej pory zarejestrowało się ponad 1000 placówek! Przez najbliższy tydzień uczniowie będą mieli za zadanie odpowiadać na pytania testowe online - ci, którzy udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi, przejdą do etapu regionalnego. A jest o co walczyć! Na zwycięskie szkoły oraz uczniów czekają trakcyjne nagrody rzeczowe.

Jeszcze tylko do 17 kwietnia uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać udział do Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „TIK? – TAK!”. Jest to kolejna, V już edycja przedsięwzięcia organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne, którego celem jest rozwijanie zainteresowań informatycznych wśród młodzieży.

Wystartowała V edycja ogólnopolskiego konkursu dla szkół „Technologie Informacyjno-Komunikacyjne? TAK!” (TIK?-TAK!) organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne w ramach dorocznych obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce.

- Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Jednocześnie chcemy stworzyć uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, a także wyłonić i wspierać uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych – tłumaczy Beata Chodacka, koordynator projektu.

Jak dodaje, konkurs ma również za zadanie zachęcać szkoły do rozpoznawania i rozwijania zainteresowań i uzdolnień swoich uczniów oraz podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym.

Konkurs, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie się składał z III etapów. W pierwszym, który potrwa od 13 do 17 kwietnia, uczniowie po zalogowaniu się do systemu konkursowego, będą odpowiadali na pytania z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz rozwiązywali zadania praktyczne. Każdy uczestnik może grać raz dziennie przez pięć dni. Stu najlepszych graczy z każdego poziomu szkoły przejdzie do kolejnego etapu, który zostanie rozegrany w wyznaczonych placówkach 28 kwietnia. Tutaj zmaganiom uczestników będzie towarzyszył zespół osób nadzorujący przebieg konkursu. W ostatnim, finałowym etapie, który odbędzie się 12 maja w Warszawie, uczniowie na oczach publiczności będą odpowiadać na pytania wyświetlające się na ekranie.

- Social media, pakiet Microsoft Office, e-bankowość czy crowdfunding – m.in. z tymi zagadnieniami musieli się zmierzyć uczestnicy ubiegłorocznych edycji – opisuje koordynator projektu. - Nowością w tym roku będą zagadnienia z programowania opracowane wraz z naszym nowym partnerem – Mistrzami w Kodowaniu.

Jest o co walczyć! Zwycięzcy oraz szkoły, których uczniowie otrzymają najwyższe wyniki, otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto na finalistów czeka wycieczka edukacyjna.

Patronat nad Konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Małopolskiego, Marszałek Województwa Łódzkiego, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, a także Mazowiecki Kurator Oświaty.

Poszczególne szkoły do konkursu zgłaszają nauczyciele. Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny. Formularz rejestracyjny oraz więcej szczegółów na temat gry można znaleźć na stronie: www.tik-tak.eecdl.pl.

Polskie Towarzystwo Informatyczne jest opiniotwórczym stowarzyszeniem informatyków, skoncentrowanym na rozwoju informatyki, zawodu informatyka oraz społeczeństwa informacyjnego. Członkami PTI są specjaliści - informatycy, eksperci różnych specjalności, podejmujący wspólne działania w dziedzinie informatyki na płaszczyźnie zawodowej i naukowej. Są to zawodowi informatycy, posiadający poczucie odpowiedzialności w pracy, poczucie wzajemnego szacunku dla posiadanej wiedzy i umiejętności, wykonujący swoją pracę i zadania rzetelnie, z należytą starannością i w zgodzie z etyka zawodową.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt