MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już w sobotę, 18 kwietnia, odbędzie się w Warszawie finał VII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Jego organizatorem jest wydawca miesięcznika psychologicznego „Charaktery”

Do VII Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego przybędzie 100 uczniów z ponad 50 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.  Finał będzie się składać z dwóch części: pisemnej w formie testu i ustnej. Zwycięzcami zostaną trzy osoby wyłonione na podstawie wyników uzyskanych w ustnej części finału. Otrzymają stypendia i nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów.

Tematyka turnieju opiera się na publikacji Wydawnictwa Charaktery Bliżej siebie. Rozmowy z Mistrzami, wybranych tekstach z miesięcznika „Charaktery” oraz wybranych zagadnieniach zawartych w „Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych...”.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej to jedyna taka inicjatywa w Polsce. Jej celem jest promowanie psychologii, wzmacnianie zainteresowania tematyką psychologiczną wśród młodzieży oraz rozwój edukacji psychologicznej. Honorowy patronat nad Turniejem sprawuje Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

O miesięczniku „Charaktery”

„Charaktery” to najstarszy polski miesięcznik popularnonaukowy poświęcony psychologii. Każde wydanie jest czytane przeciętnie przez ponad 300 000 osób (wg PBC), a fanpage miesięcznika na Facebooku jest jednym z największych spośród polskich publikacji periodycznych i liczy ponad 115 tys. osób (stan na koniec kwietnia 2014 r.).

Celem i misją „Charakterów” od początku istnienia była popularyzacja wiedzy psychologicznej oraz przybliżenie polskim czytelnikom światowych odkryć i trendów psychologicznych – na tym polu publikacja była i jest pionierem.

http://www.charaktery.eu/turniej

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt