MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Pierwszy z sześciu zaplanowanych w tym roku Biegów w Kasku za nami! W sobotę 11 kwietnia ponad 100 pań z Łodzi przebiegło dystans 1 km w kultowym kasku kampanii Dziewczyny na politechniki! na głowie.

Bieg w Łodzi udał się w każdym calu – wzięło w nim ponad 100 zadowolonych uczestniczek (najmłodsza miała 9 lat), dopisała ładna aura, a kaski nie pospadały z głów. Kolejne Biegi już 17 kwietnia (Warszawa) i 23 kwietnia (Częstochowa, Kielce, Opole Poznań). W tym nietypowym mini maratonie, uczestniczki mają przebiec cały dystans nie tracąc z głowy kasku akcji Dziewczyny na politechniki! 

Bieg w Kasku organizowany jest przez Akademicki Związek Sportowy i odbywa się w ramach ogólnopolskich akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Ma w niesztampowy sposób zwrócić uwagę uczennic szkół ponadgimnazjalnych na kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe, zachęcić je do dokonywania wyboru studiów ze względu na własne zainteresowania i potencjał, a nie stereotypowe opinie na temat „męskich” i „żeńskich” ścieżek kariery. W Biegu mogą brać udział wszystkie biegaczki i biegacze, jednak – ponieważ akcje są skierowane przede wszystkim do tegorocznych maturzystek – to ich udział będzie specjalnie promowany i nagradzany.

Więcej informacji i rejestracja na: www.biegwkasku.pl

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt