Wyszukiwarka studiów w PWSZ

Grupa kierunków
Podgrupa kierunków
Kierunek
Tryb studiów
Województwo
porównaj studia


Wybitny amerykański wokalista gościł w poniedziałek, 13 kwietnia, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Kevin Mahogany prowadził warsztaty wokalne dla studentów Instytutu Jazzu.

Spotkanie z tym wybitnym artystą, jednym z najlepszych głosów w historii muzyki, a przy tym doświadczonym nauczycielem, otworzyli mgr Danuta Sendecka i prof. Wojciech Niedziela Dyrektor Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie.

Kevin Mahogany rozpoczął warsztaty od prośby o zadawanie mu pytań, na co natychmiast pojawił się duży odzew. Muzyk chętnie odpowiadał, opowiadał i przekazywał cenne wskazówki słuchaczom. Oczywiście nie obyło się bez praktyki. Całość spotkania prowadzona była w dwóch językach – angielskim i polskim. Ułatwiło to komunikację i z drugiej strony uatrakcyjniło spotkanie.

Kevin Mahogany był wielokrotnie oklaskiwany, a po warsztatach wielu studentów nie kryło zachwytu i podziwu dla prelegenta.

Dodajmy, że warsztaty odbyły się w Auli Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie. Ich organizatorem był Instytut Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.

Kevin Mahogany to:

  • mistrz jazzowej wokalistyki wielu stylów (bebop, blues, swing);
  • świetny pedagog jazzowy (Berklee College of Music w Bostonie, University of Miami)
  • lider zespołów Mahogany oraz The Apollos, w których łączy R&B z jazzem i klasyką soulu lat sześćdziesiątych;
  • założyciel i właściciel wytwórni muzycznej JAZZ MAHOGENY;
  • w dorobku ma albumy solowe, m.in. Double Rainbow, Another Time, Another Place, My Romance, Portrait of Kevin Mahogany;
  • nagrał jedenaście płyt jako lider (Double Rainbow, Another Time, Another Place, My Romance, Portrait of Kevin Mahogany) i wiele jako sideman, ukazując, że jest kwintesencją wokalistyki jazzowej.

15 lat PWSZ - historia sukcesu

8 maja Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych zorganizowała w Sali Kolumnowej Sejmu RP debatę podsumowującą dorobek i określającą perspektywy grupy zawodowych uczelni państwowych. Dyskusja 15 lat PWSZ: wygrane szanse - bariery rozwoju okazała się ważną okazją do refleksji o wymiarze gospodarczym i edukacyjnym.

Czytaj więcej...

Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe – uczelnie, które dają wiedzę i pracę

Prezentacja „Raportu 15-lecia PWSZ” oraz dyskusja o szansach i wyzwaniach, jakie stoją przed tymi uczelniami – to najważniejsze punkty programu dzisiejszej konferencji prasowej w Centrum Prasowym PAP. Studenci i absolwenci PWSZ-ów, którzy wzięli udział w spotkaniu, to najlepsza reklama tych uczelni!

Czytaj więcej...

15 lecie PWSZ

W ciągu piętnastu lat państwowe wyższe szkoły zawodowe dowiodły, że można na tzw. prowincji zbudować uczelnię dobrze współdziałającą z miejscowym rynkiem pracy, na wysokim poziomie dydaktycznym, umiejętnie wyważającą proporcje między teorią a praktyką, a nawet z gotowym dorobkiem do utworzenia uczelni akademickiej.

Czytaj więcej...

Duma i wyzwania

Rozmowa z prof. dr hab. Józef Garbarczykiem, przewodniczącym Konferencji Rektorów Publicznych Wyższych Szkół Zawodowych (KRePSZ), rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie.

Czytaj więcej...

Bliżej gospodarki i ludzi

Państwowe wyższe szkoły zawodowe są mocno osadzone w środowisku gospodarczym i społecznym. Nic dziwnego – kształcą praktycznie, odpowiadając na potrzeby lokalnego rynku pracy. Dlatego tak ważne dla nich są dobre kontakty z przedsiębiorcami. Wiele szkół przyłącza się do klastrów, jak np. uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim, Kaliszu, Białej Podlaskiej czy Łomży, a nawet inicjuje ich powstawanie, jak PWSZ w Wałczu, czy Sulechowie.

Czytaj więcej...

Pomóc i dać szansę

Rozmowa z prof. dr hab. Jerzym Woźnickim, prezesem Fundacji Rektorów Polskich

– Pierwsze państwowe wyższe szkoły zawodowe obchodzą jubileusz piętnastolecia. Jak zdaniem Pana Profesora wpisały się w najnowszą historię polskiego szkolnictwa wyższego?

Czytaj więcej...

Otwarci na świat

Jednym z kluczowych wskaźników, obrazujących stopień innowacyjności i otwarcia uczelni na nowe wyzwania, jest umiędzynarodowienie kształcenia.

Czytaj więcej...

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave