MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Siedem uczelni na stoisku, trzy targowe dni wypełnione rozmowami i spotkaniami, tłumy kazachskich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli – tak można w największym skrócie podsumować nasz udział w targach „Obrazowanie i kariera”, które odbyły się w dniach 9-11 kwietnia w centrum targowym Atakent w Ałmaty.

Przejechaliśmy (a właściwie – przelecieliśmy) ponad 4 tys. kilometrów, żeby wziąć udział w tych targach. W stoisku pod szyldem „Study in Poland” prezentowały swoją ofertę: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Politechnika Poznańska, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Impreza odbyła się – po raz 16. - w pięknym centrum targowym Atakent i przyciągnęła tysiące młodych ludzi, którzy przychodzą tu ze swoimi klasami lub w rodzicami. Swoją ofertę prezentowały im zarówno rodzime uczelnie, jak i szkoły wyższe z kilkunastu krajów. W pawilonie targowym trwały zatem poważne rozmowy o przyszłości, natomiast przed budynkiem – żywiołowy młodzieżowy festyn, z tańcami, śpiewem, pamiątkowymi zdjęciami z wielkimi uczelnianymi maskotkami, wpisywaniem się na specjalnej ściance życzeń.

Stoisko „Study in Poland” cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających, przychodzili do nas zarówno kandydaci na studia w Polsce, jak i absolwenci polskich uczelni mieszkający w Ałmaty.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt