MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Tłumy młodych Ukraińców oblegały tradycyjnie stoisko „Study in Poland” na targach "Osvita i Kariera",  które odbyły się 16-18 kwietnia w Kijowie. Swoją ofertę prezentowali na nim przedstawiciele aż 17 uczelni uczestniczących w programie.

W uroczystości otwarcia targów wziął udział ambasador RP Henryk Litwin, który odwiedził nasze stoisko i spotkał się z wystawcami. W swoim wystąpieniu podczas uroczystego otwarcia targów Pan Ambasador podkreślił rolę kontaktów edukacyjnych w rozwoju współpracy polsko-ukraińskiej. Szybki wzrost liczby Ukraińców studiujących w Polsce - jest już ich obecnie 23.329 - czyli o 8206 więcej niż rok temu - najlepiej świadczy o atrakcyjności i jakości szkolnictwa wyższego w naszym kraju.

Do Kijowa pojechali w ramach "Study in Poland" przedstawiciele następujących uczelni: Collegium Civitas, Politechniki Opolskiej, Politechniki Poznańskiej, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, Study in Lublin, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu w Białymstoku, Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Byli także, po raz pierwszy przedstawiciele Uczelni Techniczno-Handlowej im. E. Chodkowskiej oraz Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

Tak bogata oferta studiów w Polsce wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających targi młodych Ukraińców. Kandydaci na studentów poszukiwali konkretnych informacji o kierunkach studiów, zasadach przyjęć, kosztach studiowania i życia w naszym kraju. Generalnie, polski pawilon był najczęściej odwiedzany przez młodzież spośród wszystkich wystawców kijowskich targów. Dobrze to rokuje tegorocznej rekrutacji!

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt