MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

IV edycja Fury Szczęścia rusza w drogę! Przez najbliższe 2 miesiące Poznań zamieni się w najszczęśliwsze i najżyczliwsze miasto na świecie! Projekt charytatywny Fura Szczęścia jest realizowany przez studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na specjalności Komunikacja w Biznesie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Poznania oraz Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Tegoroczne przedsięwzięcie ma na celu pomóc Świetlicy Słoneczny Fyrtel, która poprzez swoją działalność walczy z rozwarstwieniem społecznym Jeżyc, oferując wsparcie dzieciom i rodzicom. Członkowie Słonecznego Fyrtla pragną, aby dzieci miały zapewnione równe szanse rozwojowe. Dokonują tego poprzez rozwijanie zainteresowań i zdolności dzieci oraz wyrównywanie braków w nauce szkolnej. Cel ten realizują m.in. poprzez pokazywanie  interesujących miejsc na Jeżycach i w całym Poznaniu, wycieczki oraz udział w różnych wydarzeniach. Działania kierowane są również do rodzin podopiecznych. Wspomagają rodziców w wychowaniu i edukacji dzieci, a także dbają o ich integrację i zachęcają do zaangażowania w życie społeczności lokalnej.

Inicjatorzy aktywizują całą społeczność akademicką oraz wszystkich życzliwych ludzi z całego kraju. Uczestnicy projektu mają w planach mnóstwo wydarzeń m.in. Fluo Party, Nocny Bieg – Fura Świetlików czy uroczystą galę finałową z udziałem wszystkich darczyńców. Na każdym z zaplanowanych wydarzeń będzie wiele atrakcji muzycznych i  tanecznych. Pomiędzy głównymi wydarzeniami przewidziane są także inne działania, np. internetowe aukcje przedmiotów z autografami sławnych osób m.in.: Piotra Reissa i Emilii Keres.

Fura Szczęścia jest organizowana już po raz czwarty, a jej dotychczasowe edycje osiągnęły niebywały sukces. Z roku na rok suma pieniędzy uzyskana przez organizatorów jest coraz większa. W 2012 roku studenci Komunikacji w Biznesie zgromadzili 12 260 zł, a cały dochód został przekazany na zakup specjalistycznego samochodu dla Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka. W 2013 roku celem akcji było zebranie funduszy na wyposażenie placu zabaw w Przedszkolu Specjalnym nr 164 – łączny dochód wyniósł 13 500zł. W 2014 roku studenci wsparli Fundację Stworzenia Bohdana Smolenia kwotą 26 000 zł.

Organizatorzy czwartej edycji Fury Szczęścia postawili sobie za cel zebranie 25 000zł, dlatego będą wdzięczni za każdą nawet najmniejszą pomoc. Wszelkie zapytania można kierować na adres mailowy Fury Szczęścia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy również na stronę internetową: www.furaszczescia.pl oraz na profil na Facebooku: fb.com/FuraSzczescia.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt