MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Aleksandra Pędraszewska Źródło: Materiały z konkursu Undergraduate of the Year

Aleksandra Pędraszewska, studentka land economy na Uniwersytecie Cambridge, została laureatką brytyjskiego konkursu dla najlepszych studentów pierwszego stopnia Undergraduate of the Year w kategorii "Kobieta".

W ramach programu TARGETjobs Undergraduate of the Year Awards przyznane były w tym roku nagrody dla studentów z Wielkiej Brytanii w 12 kategoriach. Nagrodę w kategorii "Kobieta" sponsorowała firma Rolls Royce. Pędraszewska otrzymała możliwość odbycia 10-tygodniowego płatnego wakacyjnego stażu.

Nagroda przyznawana jest osobom studiującym w Wielkiej Brytanii, które wyróżniają się nie tylko pod względem doskonałości akademickiej, ale także świetnie wypadną w kwalifikacjach online, dobrze piszą i mają umiejętności interpersonalne.

Laureatka konkursu Aleksandra Pędraszewska jest Polką, maturę robiła w Warszawie, a studia na kierunku land economy rozpoczęła na Cambridge w 2013 r. Interesuje się ekonomią, prawem i naukami o środowisku. Gra też w drużynie siatkówki Uniwersytetu Cambrige.

Pędraszewska jest prezydentką Polskiego Stowarzyszenia Studenckiego na Uniwersytecie Cambridge. Stowarzyszenie zrzesza studentów polskiego pochodzenia oraz osoby związane z Cambridge i zainteresowane Polską. CamPolSoc organizuje regularnie wykłady, spotkania rekrutacyjne, uroczyste kolacje, obchody świąt narodowych, w tym Dnia Niepodległości, oraz imprezy integracyjne.

Studentka jest też inicjatorką projektu "NEXT STEP: Poland". To projekt skierowany do polskich studentów w Wielkiej Brytanii oraz przedstawicieli firm, instytucji naukowych i rządowych w Polsce. Głównym celem tej inicjatywy jest promowanie możliwości rozwoju kariery i zdobywania doświadczenia zawodowego w Polsce.

Pędraszewska była też wśród organizatorów konferencji "Science. Polish Perspectives". To interdyscyplinarne spotkanie adresowane do naukowców, doktorantów i studentów z Polski, prowadzących swoje badania na uniwersytetach i w instytutach poza jej granicami.

Wyniki konkursu Undergraduate of the Year dostępne są na jego stronie:
https://www.facebook.com/undergraduateoftheyear/

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt