MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Czy istnieje zawód bardziej “cool” niż gwiazda rocka? Tak, istnieje – jest to zawód data scientist, uznany przez ekspertów za jeden z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Czym dokładnie zajmuje się taka osoba, jakie narzędzia wykorzystuje i w jakich branżach może pracować? O tym zainteresowani będą mogli dowiedzieć się 6 maja podczas konferencji „Big Data – bigger opportunities”, która odbędzie się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Konferencja, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Statystyki i Demografii pod patronatem honorowym JM Rektora SGH prof. Tomasza Szapiro i patronatem medialnym magazynu „Perspektywy”, ma na celu przybliżenie studentom oraz absolwentom praktycznego zastosowania niezwykle szybko rozwijającej się i zdobywającej popularność dziedziny nauki, jaką jest Big Data.

Zdaniem ekspertów firmy Gartner, umiejętność gromadzenia, przetwarzania i analizowania ogromnych zbiorów danych oraz wyciągania na ich podstawie odpowiednich wniosków stanowi przyszłość biznesu. Przewiduje się, że rynek usług analizy danych osiągnie w 2015 roku wartość 50 mld dolarów.

Big Data znajduje zastosowanie w bardzo różnych branżach, począwszy od IT i telekomunikacji, poprzez marketing, finanse, bankowość, na energetyce i transporcie kończąc. O tym, jak Big Data przekłada się na rozwiązywanie realnych problemów biznesowych, opowiedzą specjaliści w dziedzinie eksploracji danych, przedstawiciele takich firm jak SAS Institute Polska, IBM, Play, Lingaro, Allegro oraz wiodącego domu mediowego MEC.

Konferencja odbędzie się w Auli I budynku C w godzinach 10:00 – 19:40. Formularz zapisów, agenda wydarzenia oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie organizatora: www.sknsid.pl.

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt