MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Pragniesz lepiej rozumieć świat wokół siebie? Zobaczyć, czym się zajmują socjologowie i jakimi metodami pracują? A może wcielić się w rolę badacza, by rozwikłać wybrany problem lub zagrać w jedną z socjologicznych gier integracyjnych? Jeśli tak, weź udział w eliminacjach do SocjoSzkoły 2015.  Zwycięzcy konkursu, pojadą na dwudniowe letnie warsztaty do Ośrodka Wypoczynkowego Politechniki Warszawskiej w Wildze w dniach 12-14 czerwca br.

Socjoszkoła to warsztaty organizowane cyklicznie przez studentów, wykładowców, doktorantów i absolwentów Instytutu Socjologii UW. Od kilku lat przyjeżdżają na nie licealiści z całej Polski, by poznać kulisy pracy badaczy społecznych, dyskutować, poznawać ludzi z pasją. SocjoSzkoła to również odpowiednie miejsce dla osób, które rozważają studia socjologiczne. Wyjazd jest okazją, aby spotkać się z wykładowcami, studentami i absolwentami, porozmawiać o tym, jak wyglądają studia na UW, gdzie pracują socjologowie i jakie różnorodne ścieżki kariery mogą wybrać. SocjoSzkoła – poza warsztatami i grami, dyskusjami, spotkaniami z ciekawymi ludźmi – to również czas na integrację i odpoczynek. Aby przyjechać, wystarczy wziąć udział w konkursie eliminacyjnym na SocjoSzkołę.

Liczba miejsc w Wildze jest ograniczona, dlatego jak co roku jest organizowany konkurs, którego celem jest wyłonienie uczestników SocjoSzkoły. Przygotowano 4 zadania konkursowe, spośród których należy wybrać jedno i przygotować pracę.

Tematy prac konkursowych

 1. Co o nas wiedzą korporacje?

ZADANIE: Zaprojektuj ok. 10 pytań ankietowych, z pomocą których można zbadać, czy ludzie zdają sobie sprawę, do jakich danych osobowych mają dostęp firmy i korporacje.
FORMA: ankieta z propozycją ok. 10 pytań.

2. Razem możemy więcej!

ZADANIE: Poszukaj reklamy lub kampanii społecznej, która wywarła na Tobie duże wrażenie i uzasadnij swój wybór. Nie zapomnij załączyć wybranej reklamy (link, zdjęcie, itp.)
FORMA: zależna od przedmiotu pracy.

3. Cały świat w cyberprzestrzeni?

ZADANIE: Zbadaj, z kim komunikują się poprzez internet Twoi rówieśnicy. Opisz, z jakich grup społecznych pochodzą ich sieciowi znajomi. Weź pod uwagę ich wiek, płeć, miejsce zamieszkania, a także inne cechy, które uznasz za istotne. Zastanów się, czy sieć łączy ludzi podobnych sobie czy różnych od siebie.
FORMA: esej.

4. Cała prawda w krzywym zwierciadle

ZADANIE: Przedstaw graficznie cechę lub cechy, które uważasz za charakterystyczne dla Polaków. Wymyśl niebanalny tytuł pracy.
FORMA: rysunek, zdjęcie, kolaż, grafika, video.

Jeśli wolisz skorzystać z innych form w przypadku niektórych zadań, możesz wybrać jedną z następujących: esej, reportaż, ankieta, fotografia, grafika, rysunek, kolaż, video.

Nie zapomnij zapisać się na wydarzenie na Facebooku! 

Gotowe zadanie należy przesłać emailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. do 31 maja 2015 roku. Rozstrzygnięcie konkursu już 3 czerwca! Regulamin Socjoszkoły 2015.

Warsztaty w Wildze są finansowane przez IS UW, który zapewnia transport socjobusem do Wilgi i z powrotem, nocleg i wyżywienie na miejscu. Uczestnicy pokrywają jedynie koszt wpisowego w kwocie 30 zł.

www.karowa.edu.pl  

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt