MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Udział w wyborach prezydenckich będzie wyrazem naszej dojrzałości i odpowiedzialności za sprawy Polski - apeluje Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Konstytucja RP zapewnia obywatelom podstawowe prawa, wśród których znajduje się prawo wybierania najwyższego przedstawiciela Rzeczypospolitej Polskiej – Prezydenta. Rola Prezydenta definiowana jest nie tylko przez pryzmat władzy wykonawczej, urząd ten staje się również gwarantem wolności oraz ciągłości państwowości polskiej.

Ten ogromny przywilej, którym nie zawsze mogliśmy się cieszyć, jest owocem i jednocześnie jednym z fundamentów demokratycznych przemian sprzed ponad 25 lat. Wydarzenia te uświadomiły wszystkim Polakom, jaką wartość i moc sprawczą mają ich głosy. Wtedy po raz pierwszy we współczesnych dziejach poczuliśmy, że możemy wspólnie, uczestnicząc w pierwszych wolnych wyborach, zmieniać otaczającą nas rzeczywistość.

Obecnie również bierzemy udział w lekcji demokracji, której sprawdzianem jest nasze uczestnictwo w wyborach. Powinniśmy pielęgnować naszą wolność i w pełni korzystać z danych nam praw. Powszechny udział w wyborach Prezydenta RP jest nie tylko wymownym świadectwem naszej świadomości społecznej i politycznej, ale także wyrazem naszej dojrzałości i odpowiedzialności za sprawy Polski.

W imię dobra każdego z nas, dobra całego naszego kraju apelujemy do Państwa o udział w zbliżających się wyborach prezydenckich 10 maja 2015 roku.

W imieniu Prezydium KRASP

prof. Wiesław Banyś
Rektor Uniwersytetu Śląskiego
Przewodniczący KRASP

prof. Stanisław Bielecki
Rektor Politechniki Łódzkiej
Wiceprzewodniczący KRASP

prof. Ryszard Zimak
Rektor Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina
Wiceprzewodniczący KRASP

Apel Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich o udział w nadchodzących wyborach prezydenckich (.pdf)

Źródło: www.krasp.org.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt