MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Zapraszamy 20 maja 2015 roku od 10:00 do 14:00. Zaplanowane imprezy odbędą się na dziedzińcu Pałacu Branickich i w budynkach dydaktycznych umiejscowionych w pobliżu pałacu.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne. W większości z nich udział nie wymaga potwierdzenia. Na niektóre z nich np. zajęcia laboratoryjne, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy się wcześniej zapisać. Wykaz oraz opis wszystkich imprez znajduje się na stronie XIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki pod linkiem www.festiwal.pb.edu.pl/imprezy-festiwalowe-uczelni/umb.

W programie przede wszystkim warsztaty i interaktywne prezentacje przygotowane przez studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział między innymi w warsztatach: szycia chirurgicznego, stomatologicznych, wykonywania i oglądania preparatów mikroskopowych, rozpoznawania surowców roślinnych po smaku i zapachu.
Można będzie nauczyć się jak wykonywać masaż ciała, jak zdrowo się odżywiać, czy też spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Imprezę będzie relacjonowało Studenckie Centrum Radiowe Radiosupeł (najstarsza rozgłośnie tego typu w Polsce), które na dziedzińcu będzie miało swoje studio na żywo. W Aula Magna o 12:00 prezentacja rekrutacyjna, a w holu Pałacu Branickich wystawa prac Studenckiej Agencji Fotograficzno-Filmowej.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland O. Białystok zaprasza na warsztaty szycia chirurgicznego i "Anatomię na start", Młoda Farmacja między innymi na doświadczenia chemiczne, a PTSS Białystok na przeglądy profilaktyczne jamy ustnej.

W trakcie Dnia Otwartego czynne będzie również Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, w którym oprócz dawnej apteki można obejrzeć szpital polowy, gabinet okulistyczny i gabinet radiologiczny.

Zapraszamy i prosimy o powiadomienie o naszej imprezie.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt