MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Polska nauczycielka z gimnazjum w Daleszycach (woj. świętokrzyskie), Bożena Kraj znalazła się w gronie zwycięzców prestiżowej nagrody Global Educator Challenge, przyznawanej podczas Światowego Forum Innowacyjnych Nauczycieli „E² Global Educator Exchange”w Redmond. Nauczycielka języka angielskiego triumfowała w kategorii „Najlepszy plan projektu”, pokonując blisko 300 uczestników Forum z 87 krajów. Tegoroczne spotkanie zgromadziło nauczycieli, którzy w 2015 roku otrzymali prestiżowy tytuł Microsoft Innovative Educator Expert w uznaniu za kreatywność oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii w projektach edukacyjnych.

Pięciodniowe Światowe Forum Innowacyjnych Nauczycieli organizowane przez Microsoft było okazją do dzielenia się dobrymi praktykami w zakresie wykorzystania technologii oraz metod nauczania, które rozwijają umiejętności przydatne uczniom w codziennym życiu.

Podczas spotkania ogłoszono laureatów Konkursu Global Educator Challenge, wyłonionych spośród grupy 800 pedagogów, którzy w tym roku uzyskali tytuł Microsoft Innovative Educator Expert. Polskę reprezentowała Bożena Kraj, która na co dzień uczy języka angielskiego w gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach. Nauczycielka z województwa świętokrzyskiego jest ambasadorką programu eTwinning, laureatką Ogólnopolskiego Konkursu FRSE Eduinspiracje oraz kuratoryjnej nagrody Lidera Innowacyjności. Koordynuje również 10 projektów wyróżnionych Krajową i Europejską Odznaką Jakości eTwinning.

- Wyróżnienie Microsoft to dla mnie bardzo ważna nagroda. Utwierdza mnie w przekonaniu, że obrany przez mnie kierunek nauczania jest słuszny i ułatwi młodym trwałe przyswajanie wiedzy. Forum okazało się także niesamowicie inspirującym wydarzeniem: poznałam wielu ciekawych nauczycieli, których pomysły na prowadzenie lekcji z pewnością wkrótce wykorzystam podczas zajęć z uczniami z Daleszyc – powiedziała Bożena Kraj.

Spośród ośmiuset nauczycieli ze stu krajów tylko dziesięciu w Polsce posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert. Globalny program Microsoft in Education (dawniej: Partners in Learning) to inicjatywa edukacyjna skierowana do nauczycieli wszystkich przedmiotów, uczących we wszystkich typach szkół. Jego celem jest nie tylko wyróżnianie nauczycieli i szkół, ale wspieranie ich w rozwoju, szkolenie, zapewnianie udziału w konferencjach, pomoc w nawiązywaniu kontaktów w kraju i zagranicą, wreszcie dostęp do technologii Microsoft, również tej darmowej dla edukacji. Nauczyciele mogą korzystać z portalu Microsoft Educator Network, który udostępnia materiały dydaktyczne, scenariusze lekcyjne, dobre praktyki, bezpłatne narzędzia informatyczne dla nauczania, certyfikację Microsoft czy kursy e-learningowe.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt