MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ponad 500 osób z całej Polski 27 i 28 maja weźmie udział w tegorocznym „Sektorze 3.0” Konferencja na temat wykorzystania Internetu i nowych technologii przez organizacje pozarządowe wzbudziła rekordowe zainteresowanie. Wydarzenie zgromadzi członków organizacji z niemal 100 miejscowości, a także przedstawicieli biznesu, administracji publicznej i świata nauki.

„Sektor 3.0” to największe w Polsce spotkanie poświęcone wykorzystaniu nowych technologii w działaniach społecznych i inicjatywach obywatelskich. Obecna (już piąta) edycja przyciągnęła dwa razy więcej uczestników niż w roku ubiegłym (60% z nich weźmie udział w wydarzeniu po raz pierwszy). Odwiedzających „Sektor” czekają prelekcje, seminaria i debaty w Centrum Nauki Kopernik (każdy uczestnik będzie na bieżąco decydował, które spotkanie wybrać), a także warsztaty w siedzibach instytucji, organizacji i firm wspierających konferencję.

Radosław Jasiński, Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności: - Nowe technologie to nie ciekawostka dla informatyków czy kolejne koszty związane z zakupem oprogramowania – to największe wyzwanie, jakie stoi przed organizacjami pozarządowymi, które w dobie Internetu i dynamicznie rozwijających się technologii informacyjnych i komunikacyjnych muszą na nowo definiować nie tylko swoje metody działania, ale także obszary, w których realizują statutowe cele.

Rafał Kramza, Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego: - Co roku „Sektor 3.0” ma określony motyw przewodni. W ubiegłych latach były to m.in. innowacyjność i mobilność. W tegorocznej edycji konferencji zdecydowaliśmy się podkreślić cyfrowość, aby pokazać, że warto wykorzystywać potencjał nowych technologii w jak najpełniejszy sposób, i że technologie te są osiągalne dla każdego - również dla organizacji pozarządowych działających lokalnie.

Spotkanie zgromadzi także zagranicznych gości i prelegentów z różnych kontynentów.

 „Sektor 3.0” to jeden z elementów programu „Nowe Technologie Lokalnie” - przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem programu jest promocja wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych przez organizacje pozarządowe, w szczególności na poziomie lokalnym.

Więcej o konferencji na:

www.sektor3-0.pl

www.facebook.com/konferencja.sektor3.0 

https://twitter.com/sektor_3

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt