Wyszukiwarka studiów w PWSZ

Grupa kierunków
Podgrupa kierunków
Kierunek
Tryb studiów
Województwo
porównaj studia






























Widowisko artystyczne, jakiego jeszcze nie było - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie zaprasza w niedzielę 31 maja 2015 roku na pokaz iluminacji oraz mapping 3D we wnętrzu  Kościoła Wniebowzięcia NMP w Nysie. Całość połączona będzie z występem chóru PWSZ NYSA GOSPEL CHOIR oraz chóru HOSANNA. Występ przeplatany będzie recytacją Marty Klubowicz.  Wydarzenie zatytułowano „Wznoszę me oczy”.

Opiekę reżyserską nad wydarzeniem sprawuje Fred Apke.

Iluminacje obiektów architektonicznych gwarantuje Instytut Architektury i Urbanistyki PWSZ w Nysie.

Oprawę artystyczną oraz dźwięk zapewnia Instytut Jazzu PWSZ w Nysie.

Wydarzenie jest organizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie przy współudziale Nyskiego Domu Kultury.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Polskie Stowarzyszenie  Edukacji i Animacji Muzycznej.

WSTĘP WOLNY  Kościół Wniebowzięcia NMP w Nysie (Rynek Solny). Niedziela 31 maja 2015 roku, godz. 21.00.

Uwaga! Iluminacje obiektów architektonicznych na Rynku Solnym w Nysie będzie można oglądać już w sobotę. Wtedy będą odbywać się próby z oświetleniem.

Więcej informacji: www.pwsz.nysa.pl

15 lat PWSZ - historia sukcesu

8 maja Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych zorganizowała w Sali Kolumnowej Sejmu RP debatę podsumowującą dorobek i określającą perspektywy grupy zawodowych uczelni państwowych. Dyskusja 15 lat PWSZ: wygrane szanse - bariery rozwoju okazała się ważną okazją do refleksji o wymiarze gospodarczym i edukacyjnym.

Czytaj więcej...

Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe – uczelnie, które dają wiedzę i pracę

Prezentacja „Raportu 15-lecia PWSZ” oraz dyskusja o szansach i wyzwaniach, jakie stoją przed tymi uczelniami – to najważniejsze punkty programu dzisiejszej konferencji prasowej w Centrum Prasowym PAP. Studenci i absolwenci PWSZ-ów, którzy wzięli udział w spotkaniu, to najlepsza reklama tych uczelni!

Czytaj więcej...

15 lecie PWSZ

W ciągu piętnastu lat państwowe wyższe szkoły zawodowe dowiodły, że można na tzw. prowincji zbudować uczelnię dobrze współdziałającą z miejscowym rynkiem pracy, na wysokim poziomie dydaktycznym, umiejętnie wyważającą proporcje między teorią a praktyką, a nawet z gotowym dorobkiem do utworzenia uczelni akademickiej.

Czytaj więcej...

Duma i wyzwania

Rozmowa z prof. dr hab. Józef Garbarczykiem, przewodniczącym Konferencji Rektorów Publicznych Wyższych Szkół Zawodowych (KRePSZ), rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie.

Czytaj więcej...

Bliżej gospodarki i ludzi

Państwowe wyższe szkoły zawodowe są mocno osadzone w środowisku gospodarczym i społecznym. Nic dziwnego – kształcą praktycznie, odpowiadając na potrzeby lokalnego rynku pracy. Dlatego tak ważne dla nich są dobre kontakty z przedsiębiorcami. Wiele szkół przyłącza się do klastrów, jak np. uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim, Kaliszu, Białej Podlaskiej czy Łomży, a nawet inicjuje ich powstawanie, jak PWSZ w Wałczu, czy Sulechowie.

Czytaj więcej...

Pomóc i dać szansę

Rozmowa z prof. dr hab. Jerzym Woźnickim, prezesem Fundacji Rektorów Polskich

– Pierwsze państwowe wyższe szkoły zawodowe obchodzą jubileusz piętnastolecia. Jak zdaniem Pana Profesora wpisały się w najnowszą historię polskiego szkolnictwa wyższego?

Czytaj więcej...

Otwarci na świat

Jednym z kluczowych wskaźników, obrazujących stopień innowacyjności i otwarcia uczelni na nowe wyzwania, jest umiędzynarodowienie kształcenia.

Czytaj więcej...

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!