MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


I edycję Olimpiady wygrał Karol Sylwestrzak, uczeń Gimnazjum nr 24 w Gdyni. W toku trzystopniowych eliminacji zdystansował on 1500 uczniów, którzy zgłosili się do zawodów.

Do Olimpiady przygotowywałem się  przede wszystkim na dodatkowych zajęciach organizowanych przez prof. Waldemara Kotowskiego dla uczestników zawodów. Poza tym w domu uczyłem się  z różnych książek – zwłaszcza  dotyczących marketingu. Nauka była dla mnie przyjemnością, ponieważ już wcześniej interesowałem się  tematyką  ekonomii i przedsiębiorczości. Konkurs był dla mnie de facto odskocznią od szkoły i mniej ciekawych przedmiotówmówi Karol Sylwestrzak.

Swojej radości nie kryje również pan Waldemar Kotowski – opiekun merytoryczny zwycięzcy: - Przygotowanie uczniów do gimnazjalnej olimpiady przedsiębiorczości było nowym ciekawym wyzwaniem. To pierwsza tego typu olimpiada dla uczniów gimnazjum. Kiedy pojawiła się informacja o olimpiadzie w małym gronie siedmiu uczniów zaczęliśmy sobotnie spotkania z ekonomią. Jedynie taki termin był możliwy, aby w klika tygodni zaznajomić uczniów ze złożoną tematyką: zarządzania, finansów, marketingu, mikro- i makroekonomii. Kluczem do sukcesu okazało się zaangażowanie i chęć poznania treści, których uczniowie nie realizowali na zajęciach lekcyjnych. Uczniowie mieli do dyspozycji szereg podręczników z zakresu szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Karol jako sumienny, a przede wszystkim inteligentny i interesujący się światem uczeń chętnie zdobywał nową wiedzę zarówno na naszych zajęciach, jak i sam czytając w domu. Co czuje nauczyciel, którego uczeń okazuje się najlepszy z grona 1,5 tysiąca zawodników? Przede wszystkim satysfakcję z tego, iż udało się przekonać kolejne pokolenie, że warto być dobrym w tym co się robi, że wiedza i umiejętności z dziedziny ekonomii i przedsiębiorczości dają wielką przyjemność w posługiwaniu się nimi. Łatwiej być przedsiębiorczym z takim zasobem wiedzy i umiejętności, a bycie przedsiębiorczym po prostu ułatwia życie w dzisiejszej codzienności.

Zawody  centralne odbyły się 14 maja br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wyłoniły one 29 laureatów spośród ponad 1500 uczniów zgłoszonych do eliminacji szkolnych, które miały miejsce w grudniu 2014 r.

Z listą laureatów można zapoznać się na stronie: www.gop.edu.pl 

Organizatorem Olimpiady jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, która od 10 lat realizuje Olimpiadę Przedsiębiorczości dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – jedną z największych olimpiad przedmiotowych w Polsce. Patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.