MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Jeszcze tylko do 26 czerwca br. uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w ogólnopolskim konkursie Akcja (foto)edukacja organizowanym przez Nikon Polska. Ten unikatowy w Polsce program edukacji fotograficznej już od trzech lat przyczynia się do poszerzania wiedzy i umiejętności fotograficznych wśród uczniów i pedagogów w całej Polsce. Pod koniec czerwca poznamy laureatów całej III edycji konkursu, na których czekają już atrakcyjne nagrody. Zwycięska szkoła otrzyma profesjonalny sprzęt fotograficzny na wyposażenie pracowni fotograficznej, a najlepszy młody fotograf 10 000 zł stypendium naukowego.

W ramach Akcji (foto)edukacja co miesiąc młodzież ze szkół i domów kultury walczy o warsztaty fotograficzne pod okiem zawodowego fotografa, a najlepsze prace indywidualne nagradzane są aparatami fotograficznymi. Jednymi z laureatów tegorocznego konkursu są uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Oławie oraz ich opiekunka Pani Małgorzata Sajur,która od wielu lat prywatnie zajmuje się fotografią. Zamiłowanie do robienia zdjęć przekazuje swoim uczniom, a od września 2014 roku aktywnie zaangażowała młodzież w program i konkurs Akcja (foto)edukacja.

 „W programie Akcja (foto)edukacja urzekło mnie przede wszystkim to, że lekcje są przygotowane bardzo profesjonalnie. Nie trzeba przeszukiwać Internetu, żeby znaleźć potrzebne informacje. Mam pewność co do poprawności merytorycznej. Dodatkowo comiesięczne lekcje i formuła konkursu mobilizują młodzież do sięgnięcia po aparat” – podkreśla Małgorzata Sajur.

Akcja (foto)edukacja to projekt, w którym zarówno młodzież, jak i nauczyciele, znajdą dla siebie wartościowe materiały. Składają się na niego multimedialne lekcje, każda przygotowywana pod okiem pedagoga i specjalistów w obszarze fotografii. Laureaci poszczególnych etapów w kategorii indywidualnej otrzymują atrakcyjne aparaty fotograficzne, a zwycięzca całej III edycji – stypendium naukowe w wysokości 10 000 zł. Dla uczniów, których zdjęcia zostaną najwyżej ocenione w kategorii grupowej, Nikon Polska organizuje warsztaty fotograficzne z profesjonalnym fotografem.  Podczas tych spotkań uczniowie otrzymują literaturę fotograficzną oraz wykład o prawach autorskich w ramach współpracy z programem Fotoprawo.pl. W czerwcu br. najlepsza szkoła lub dom kultury z całej III edycji, zostaną wyposażone w profesjonalny sprzęt na potrzeby swojej pracowni fotograficznej.

Myślę, że Akcja (foto)edukacja jest ciekawym przedsięwzięciem, które dostarcza różnych doświadczeń. Daje możliwości sprawdzenia siebie, a także poznania różnych technik fotograficznych” – zauważa Dagmara Adamus, uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Oławie. To jej prace między innymi zostały wyróżnione przez jury konkursu.

Finał III edycji programu już niedługo, ale konkurs wciąż trwa. Jeszcze przed wakacjami zarówno szkoły, jak i uczniowie mają ostatnią szansę na to, aby zdobyć atrakcyjne nagrody. Ostatnia lekcja 8. I tym samym ostatnie zadanie konkursowe jest już dostępne pod adresem https://www.szerokikadr.pl/lekcje/efekty-swietlne-noca.

Wywiad z Małgorzatą Sajur opiekunem zwycięskiej grupy uczniów z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Oławie dostępny jest pod adresem: www.youtube.com/watch?v=4B30HolRyJE&feature=youtu.be oraz na stronie projektu Akcja (foto)edukacja” www.szerokikadr.pl/lekcje/liceum-ogolnoksztalcace-w-olawie.

 

 

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt