MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Jedną z niewielu dostępnych na rynku gier dla niepełnosprawnych zaprojektował zespół Marcina Krawczaka, studenta informatyki w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Gra ma prostą nawigację, uproszczoną kolorystykę i ma szansę ukazać się w wersji na Androida oraz iOS. Obecnie trwa zbiórka funduszy na realizację projektu.

Gra Mafia: Settle in Chicago jest mobilną platformówką. Jej stylistyka jest wzorowana na czarno-białych filmach o gangsterach oraz grach 8-bitowych. Akcja dzieje się w Chicago w latach 60. Diego, główny bohater, musi poradzić sobie z gangiem, który opanował miasto. Do dyspozycji ma pełen arsenał broni.

- Jesteśmy grupą młodych osób pełnych pasji i determinacji. Chcemy pomagać innym i zmieniać to, co zmienić możemy na lepsze. Na rynku jest bardzo mało gier, które mają na tyle prostą nawigację, aby mogli z nich korzystać wszyscy. Dlatego dajemy możliwość zmiany rodzaju sterowania, zwiększenie kontrastu grafiki i zamianę barw (dla osób niedowidzących), bezproblemową obsługę jedną ręką – podkreśla Marcin Krawczak, inicjator projektu.

- A co o  grze sądzą niepełnosprawni?

- Pomysł jest bardzo dobry, gdyż na rynku jest bardzo mało gier mobilnych, które byłyby przyjazne manualnie dla osób z niepełnosprawnościami. Wiem, co mówię, bo sama jestem osobą z niepełnosprawnością manualną, a bardzo lubię grać i jak do tej pory nie znalazłam gry mobilnej, która by spełniała moje oczekiwania – podkreśla Ola Korzeniewska.

Autorzy gry Mafia:

Settle in Chicago potrzebują 12 000 zł, aby zrealizować projekt. Wsparcia finansowego można udzielić za pośrednictwem platformy Polak Potrafi:
https://polakpotrafi.pl/projekt/mobile-hunters?utm_source=projects.

Dla wpłacających przewidziane są nagrody.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt