MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Innowacyjność, dbałość o wysoką jakość studiów i światowy poziom badań naukowych – od początku działalności uczelnia konsekwentnie realizowała strategię prowadzącą do osiągnięcia statusu uniwersytetu. Dzięki temu w ciągu niespełna 20 lat, zdobyła uznanie zarówno wśród placówek edukacyjnych, jak i instytucji badawczych w kraju i za granicą.

artykuł sponsorowany

Nowoczesne programy studiów Uniwersytetu SWPS są oparte na wynikach najnowszych badań oraz interaktywnych metodach kształcenia. Studenci uczą się kreatywności, odwagi w myśleniu i zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Potwierdzeniem wysokiej jakości edukacji i badań SWPS jest zdobycie 6 uprawnienia doktorskiego, dzięki któremu uczelnia awansowała do rangi uniwersytetu.

SWPS logoObecnie Uniwersytet SWPS to: 5 nowoczesnych kampusów w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Sopocie i Katowicach, interdyscyplinarne studia I, II stopnia, jednolite magisterskie, doktoranckie oraz podyplomowe. Uczelnia kształci w zakresie psychologii, prawa, filologii, kulturoznawstwa, socjologii, dziennikarstwa, grafiki i wzornictwa (School of Form). Łącznie prowadzi niemal 90 specjalizacji i specjalności na 24 kierunkach studiów wyższych i ponad 150 kierunków studiów podyplomowych. Studenci mogą dostosować program do zainteresowań i planów wybierając neurokognitywistykę, psychologię biznesu, marketing internetowy, zarządzanie zasobami ludzkimi, komunikację wizualną czy kreowanie mediów.

Kadra Uniwersytetu SWPS to dydaktycy z wieloletnim dorobkiem, autorzy podręczników akademickich i opiniotwórczy naukowcy. Studenci mają kontakt z ponad tysiącem osób: praktyków, którzy pracują jako psychologowie, tłumacze, sędziowie czy doradcy biznesowi, oraz światowej sławy uczonymi takimi jak Bruce Newman – były doradca prezydenta USA Billa Clintona, Robert Cialdini  – ekspert w dziedzinie psychologii marketingu, i Philip Zimbardo – światowej sławy psycholog społeczny.

Pracownicy akademiccy wspierają studentów w realizowaniu marzeń zawodowych i ambicji naukowych. Pomagają młodym badaczom w ubieganiu się o dofinansowanie ich projektów. Studenci są nagradzani Diamentowymi Grantami MNiSW, stypendiami Fundacji na rzecz Nauki Polskiej i Studenckimi Noblami. Uczelnia wspiera talenty. Dla najzdolniejszych organizuje programy stypendialne pozwalające obniżyć koszty studiowania: „Mistrzowski start”, „Językiada” czy „Głowa się rusza”.

Dzięki programom studiów dostosowanych do rynku pracy absolwenci Uniwersytetu SWPS są cenieni przez pracodawców. Z badań wynika, że bez trudu znajdują zatrudnienie, 70% wykonuje pracę zgodną z ukończonym kierunkiem studiów, a 85% jest zadowolonych z przebiegu swojej kariery zawodowej. Uczelnia jest w pierwszej trójce, najbardziej cenionych przez pracodawców, niepublicznych szkół wyższych w rankingu „Wprost”. W rankingu Most Attractive Employers zajmuje drugie miejsce pod względem przygotowania młodych ludzi do wejścia na rynek pracy.

 


© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt