MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

W Gdańsku studiuje blisko półtora tysiąca studentów z zagranicy. Dużo? Mało? Na pewno nie zaspakaja to naszych ambicji.

Dlatego nie tylko gdańskie uczelnie, ale i władze miasta starają się przyciągnąć ich jak najwięcej. W tym roku oficjalnie zainaugurowaliśmy program „Study in Gdansk”. I liczymy na sukces. Nie bezpodstawnie, bowiem nasze miasto jest bardzo atrakcyjnym miejscem do studiowania.

Internacjonalizacja gdańskich uczelni ma wpływ nie tylko na ich pozycje w rankingach, ale także znaczenie w środowisku naukowym. Umiędzynarodowienie uczelni jest też czynnikiem rozwoju dla miasta i regionu.

Dla studentów zagranicznych, którzy podjęli studia lub przyjechali na wymiany studenckie (Erasmus+) organizujemy wycieczki po Gdańsku by mieli szansę poznać miasto od razu po przyjeździe i zaaklimatyzować się tu.

Mówimy – Gdańsk to morze możliwości. I jest to prawda. Gdańsk to jedno z największych miast Polski. To miasto, które przoduje w rankingach wykorzystania dotacji unijnych. To miasto przyjazne zarówno mieszkańcom, jak i biznesowi. Gdańsk to także miasto wielkich imprez kulturalnych i sportowych.

Naszym atutem jest także położenie. Z jednej strony morze, z drugiej coraz lepsza komunikacja zarówno z krajem, jak i z całą Europą.

Gdańsk to miasto przedsiębiorczości, ale także miasto solidarności i wolności. To miasto kapitału społecznego, bez którego niemożliwy jest rozwój. To miasto, które tworzy historię Polski i Europy.

Gdańsk to największe i najbardziej dynamicznie rozwijające się miasto na północy Polski. Dlatego wielu z naszych studentów osiedla się tu na stałe.

Studenci mogą podjąć wyzwanie współtworzenia naszego miasta. Może to być przygoda ich życia. Mogą studiować ciekawe kierunki na dobrych uczelniach. Dynamiczny rozwój miasta powoduje, że nie muszą po studiach martwić się o pracę, jeśli tylko zechcą tu zostać.

Studia to piękny czas, do którego chętnie wraca się myślami. A więc wraca się do miasta, w którym się studiowało, do Gdańska. Ci ze studentów, którzy rozpierzchną się po świecie staną się więc siłą rzeczy ambasadorami Gdańska, ambasadorami gdańskich uczelni.

Gdańsk, ten wielki historyczny tygiel narodowości, religii i kultur czeka na zagranicznych studentów.

Przyjedź, zobacz! Zapraszam do Gdańska!

Paweł Adamowicz
Prezydent Miasta Gdańska

Zapraszamy na stronę STUDY-GDANSK.COM gdzie poza wybraniem dla siebie odpowiedniego kierunku studiów i uczelni wyższej można lepiej zapoznać się z tym co oferuje Gdańsk swoim studentom.

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt